Dla studenta i olimpijczyka

Lipiec może okazać się nowym, wielkim otwarciem dla polskiej infrastruktury lekkoatletycznej. Dwa kluczowe obiekty nabierają ostatnich szlifów, niczym diamenty. Mowa o stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz stadionie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Już w lipcu br. pierwsze lekkoatletyczne kolce wbiją się w nawierzchnie nowych bieżni.

Lata tradycji

Stadion Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie liczy sobie ponad 35 lat. Przez lata podejmował najważniejszych sportowców kraju, jak również młodych kadetów akademii. Coroczny, międzynarodowy Memoriał Janusza Kusocińskiego przyciągał gwiazdy światowego formatu. Jeden z najbardziej utytułowanych kulomiotów, Tomasz Majewski, mówi jasno i bez ogródek, że wchodząc na ten stadion, każdy czuje ducha sportu. Dlatego stadion AWF w Warszawie jest tak ważnym miejscem dla polskiej królowej sportu – lekkoatletyki.

tamex_024

Czas na zmiany

Władze Rektoratu Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na początku 2015 roku postanowiły całkowicie zmodernizować zasłużony stadion. Firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A. jako solidny budowniczy polskiej infrastruktury sportowej bez wahania podjęła się tego trudnego zadania. Po ponad 4 miesiącach żmudnej pracy wszyscy zgodnie potwierdzają, że budowa, choć jeszcze w trakcie, będzie sukcesem. Głównym zadaniem była całkowita przebudowa konstrukcji bieżni lekkoatletycznej. Nowa bieżnia posiada prefabrykowaną nawierzchnię kauczukową firmy MONDO. Jest to najszybsza nawierzchnia lekkoatletyczna, a o jej innowacyjnej technologii mówi się na całym świecie. Kolorystyka ceglasto-szarej bieżni idealnie wpasowuje się w biel trybun, na których zamontowano nowe siedziska w barwach akademii. Zmodernizowane oświetlenie stadionu pozwoli na rozgrywanie zawodów również w nocy. Stadion został także wyposażony w boisko z trawy naturalnej, które w przyszłości może przyjmować piłkarzy.

Kropka nad i

Ukoronowaniem tej inwestycji będzie zaplanowany 1. Memoriał Zygmunta Szelesta, który odbędzie się 26 lipca 2015 r. Firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A. jest partnerem tego sportowego przedsięwzięcia.

Cieszymy się, że możemy wesprzeć organizację 1. Memoriału Zygmunta Szelesta, który uświetni przekazanie wyremontowanego obiektu kolejnym pokoleniom lekkoatletów. Dlatego wszystkich gorąco zapraszamy 26 lipca na to wspaniałe sportowe święto! – potwierdza przedstawiciel Zarządu Spółki TAMEX Obiekty Sportowe S.A.

Dwie strony medalu

Stadion Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu jest jak dwie strony medalu. Z jednej strony jest tam nowoczesny stadion lekkoatletyczny, z drugiej stadion hokejowy – to bardzo rzadkie połączenie. W skład stadionu wchodzi również budynek hotelowo-biurowy, który umożliwia komfortowy wypoczynek sportowców. Stadion COS w Wałczu został wyposażony w 6-torową bieżnię kauczukową firmy MODNO wraz z pełną infrastrukturą lekkoatletyczną. Na stadionie znajduje się również boisko hokejowe z trawy syntetycznej, wyprodukowanej przez firmę EDEL GRASS, która jest jednym z liderów producentów traw hokejowych. Ponadto zainstalowano tam najwyższej jakości oświetlenie, które pozwoli na użytkowanie stadionu nawet 24 godziny na dobę. Wyczyny sportowców można podziwiać z zadaszanej trybuny, na którą można dostać się bezpośrednio z budynku hotelowego.

Wielkie plany zrealizowane

Władze Centralnego Ośrodka Sportu przez kilka lat starannie planowały inwestycję budowy tego stadionu – nawet występujące problemy nie pokrzyżowały planów. Współpraca pomiędzy COS w Wałczu a Generalnym Wykonawcą firmą TAMEX Obiekty Sportowe S.A. układała się jak praca dwóch solidnych i doświadczonych partnerów. I tak, po dwuletniej budowie, kompleks Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu ma nową wisienkę na torcie.

tamex_044

Zarówno stadion w Warszawie, jak i w Wałczu są obiektami kompletnymi, które przez kolejne, długie lata będą pełnić swoją ważną rolę w polskim sporcie. Tak naprawdę nieocenioną – w końcu będą służyły do szkolenia i doskonalenia zarówno młodych sportowców, jak i olimpijczyków. Dlatego z tym większą dumą i satysfakcją firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A. realizuje budowę tak istotnych obiektów polskiej infrastruktury sportowej.

tamex_034

 

tamex

 

 

 

 

TAMEX OBIEKTY SPORTOWE S.A.
ul. Rydygiera 8/3a
01-793 Warszawa
tel.: 22 556 24 23
faks: 22 556 24 22
www.tamex.com.pl, biuro@tamex.com.pl

 

TEKST I FOTO – Firma Tamex Obiekty Sportowe S.A.