Innowacyjne rozwiązanie

Rozmowa z Mirosławem Nowickim, dyrektorem sprzedaży Tilea Sport Systems w Polsce.

 

Co to jest system Moduliq?

Moduliq to najnowocześniejszy system do budowy boisk sportowych, zwłaszcza boisk do gry w piłkę nożną. Jest to rewolucyjna koncepcja, która znacznie oszczędza czas i koszty budowy, a także podnosi jakość nawierzchni sportowych. To modułowa podbudowa, która jednocześnie spełnia funkcję drenażu, miękkich mat i nawierzchni sportowych.

Jakie korzyści można uzyskać dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania?

Przede wszystkim uzyskujemy pełną kontrolę nad jakością pola gry. Nie jesteśmy zależni od dobrze lub źle wykonanej podbudowy. Moduliq nie ma sobie równych pod względem zdolności wchłaniania i odprowadzania wody deszczowej. Został przebadany przez laboratorium Labo Sport. Jakość pola gry jest lepsza, ponieważ system jest doskonale amortyzowany i spełnia pod tym względem najostrzejsze wymagania FIFA.

Czy przy zastosowaniu systemu, nawierzchnie syntetyczne muszą mieć specjalne parametry?

Moduliq obejmuje również sztuczną trawę, a używane rodzaje traw mogą się różnić, w zależności od potrzeb klienta. W każdym przypadku można zastosować powierzchnie o niższej wysokości włókien, ponieważ o miękkości systemu świadczą inne elementy.

Jakie są wasze najciekawsze realizacje?

Realizujemy budowę obiektów sportowych w całej Europie. W Polsce zbudowaliśmy kilka boisk piłkarskich: we Wrocławiu, Legnicy, Warszawie, a także w mniejszych gminach na wschodzie kraju. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do obejrzenia zrealizowanych przez nas projektów na: www.tilea.systems