Doradztwo, nie tylko produkty

Marka Forum Seating rośnie w siłę. Wasze krzesła znajdą się na trzech stadionach budowanych na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Czy to oznacza, że skupiacie się teraz głównie na zagranicy?

Oczywiście bardzo cieszą nas kolejne zagraniczne realizacje. Rozwijamy działalność na Bliskim Wschodzie. Jakub Rachfalik, dyrektor marki Forum Seating, jest częstym gościem w fabryce naszego partnera, firmy Coastal, w której wytwarzane są nasze krzesła Abacus. Siedziska na pierwszy stadion – 40-tysięczny Al Wakrah – czekają już w magazynie, a produkcja na 60-tysięczny Al Bayt idzie pełną parą. Montaż tych krzeseł oraz foteli Oscar VIP, które dostarczamy z Polski, ma nastąpić w 2018 r.

Coraz mocniejszą pozycję mamy także w Europie, gdzie wyposażyliśmy obiekty o różnej skali we Francji (w tym dwa stadiony na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2016 r.), w Niemczech, Finlandii, Holandii, Szwajcarii czy na Słowacji. Jeżeli chodzi o zagraniczne działania, największym wyzwaniem pozostaje dla nas logistyka i tak naprawdę to ona wyznacza granice naszego działania.

Polska nieustannie jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, wciąż pojawiają się tu ciekawe projekty. W ostatniej dekadzie na rodzimym rynku zrealizowaliśmy wiele hal i stadionów – to olbrzymi kapitał doświadczenia. Dostarczyliśmy krzesła i fotele na wszystkie stadiony epoki Euro 2012, wyposażyliśmy Arenę Zabrze, na której gra Górnik – wielka sensacja tego sezonu, ponadto Stadion Olimpijski we Wrocławiu, gdzie nasi żużlowcy zdobyli Złoty Medal Igrzysk. Nasze produkty zapewniają też komfort kibicom III-ligowego obecnie Widzewa – warto podkreślić, że na mecze tej drużyny sprzedano karnety na wszystkie miejsca. Mam więc wrażenie, że Forum Seating przynosi szczęście.

Miejmy nadzieję, że szczęście przyniesiecie także Stadionowi Śląskiemu!

Oczywiście to nie tylko kwestia szczęścia, ale przede wszystkim mądrego planowania. Kiedyś oczekiwano od nas wyłącznie dostarczenia produktów, teraz,  z 10-letnim doświadczeniem na rynku, możemy śmiało powiedzieć, że staliśmy się ekspertem w mądrym planowaniu miejsc użyteczności publicznej. Koresponduje to z filozofią całej Grupy Nowy Styl – „We KNOW HOW to #MakeYourSpace”.

Dlatego tak zabiegamy o to, żeby znaleźć się w projekcie na bardzo wczesnym etapie, jeszcze w fazie planowania, kiedy jest płaszczyzna do dialogu o rozwiązaniach. Nie sztuką jest pięknie wyposażyć biuro czy obiekt sportowy, sztuką jest sprawić, żeby przestrzeń była funkcjonalna i potrafiła na siebie zarobić. Niezwykle ważne jest dobranie adekwatnych rozwiązań, np. mobilnych trybun, które pozwolą na elastyczną aranżację widowni i sprzedanie dodatkowych biletów, jeżeli specyfika wydarzenia umożliwi rozstawienie trybun na płycie boiska. Jednak doświadczenie pokazuje, że często rzeczywiste potrzeby użytkowników i operatorów ujawniają się dopiero na etapie eksploatacji obiektu. I nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowe rozwiązania uzupełnić. Właśnie projektujemy dodatkową mobilną, trybunę na 300 osób dla jednej z dużych hal w Polsce.

Kolejnym czynnikiem, który sprawia, że inwestycja jest opłacalna, jest zaplanowanie i odpowiednie wyposażenie miejsc i lóż VIP.

Jak wyglądają loże na Stadionie Śląskim?

Wykonaliśmy tam 24 loże, z których część spełnia funkcję relaksacyjną, a część biznesową, i można je wynająć nie tylko podczas odbywających się na stadionie wydarzeń. W zależności od przeznaczenia znajdują się tam sofy, niskie i wysokie stoliki, hockery lub stoły konferencyjne i krzesła. Wyposażyliśmy też dwie loże VIP, w których meble są wykończone ekskluzywnymi materiałami. Oprócz tego – biura, gabinet prezesa, lobby i szatnie. Na trybuny dostarczyliśmy 54 000 krzeseł Abacus oraz Oscar VIP. Nasz zakres prac był więc dosyć szeroki, a stadion po przebudowie zyskał wiele nowych funkcjonalności. Mocno kibicujemy operatorowi, aby Stadion Śląski nadal był Kotłem Czarownic.

Jesteście teraz mocno reprezentowani na Śląsku. Wasze krzesła znajdują się także w nowej hali widowiskowo-sportowej w Gliwicach.

Tak, to jedna z największych hal w Polsce – w sumie 14 000 miejsc! Dostarczyliśmy krzesła zarówno na arenę główną, jak i do hali treningowej. Część z nich została zainstalowana na trybunach, co wymagało od nas zaprojektowania specjalnego zawiasu składającego krzesła do kilkunastu centymetrów. Warto podkreślić, że umiejętność odpowiedniego dobrania elementów montażowych jest w obiektach sportowych kluczowa, oczywiście obok jakości wytwarzanych krzeseł. Np. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu do montażu wykorzystaliśmy aż siedem różnych typów mocowań. W przypadku modernizowanych obiektów trzeba czasem stosować takie zabiegi i znów – mądrze planować. Na tym obiekcie zamontowaliśmy dwa typy krzeseł – kubełkowe Omegi na remontowanej trybunie i składane Abacusy na nowej. Dostarczyliśmy też barierki i szklane wygrodzenia, które trzeba było właściwie rozplanować ze względu na to, że to stadion żużlowy. Przygotowaliśmy więc indywidualne rozwiązanie. Wszystko jest idealnie dobrane pod względem kolorystycznym i wpisuje się w zabytkową panoramę miasta. Stadion już sprawdził się na dużej, międzynarodowej imprezie. Sam jestem kibicem i dla mnie to zawsze ogromna satysfakcja móc zasiąść na pięknie odnowionym stadionie. Jestem przekonany, że warto sięgać po najlepsze rozwiązania, bo sprawdzą się w perspektywie wielu lat.

forum_0192

Szukasz eksperta? Zadzwoń!
Adam Horodecki, Forum Seating
tel.: +48 797 001 765
adam.horodecki@nowystylgroup.com
www.ForumSeating.pl

 

TEKST – Anna Tomczyk
FOTO – Archiwum Grupy Nowy Styl