FSB błyszczy

Zakończone 25 października 2013 r. targi FSB po raz kolejny odnotowały sukces, na który złożyły się:

  • międzynarodowy charakter targów i bardzo wysoki poziom przedstawianej podczas targów oferty handlowej firm-wystawców,
  • mocny efekt synergii poprzez połączenie targów FSB i aquanale (segment basenów),
  • towarzyszący targom Kongres IAKS (m.in. o nagrodach dla polskich obiektów piszemy na poprzedniej stronie),
  • skupienie się organizatorów kompleksowo na zagadnieniach związanych z boiskami, stadionami, halami sportowymi, sztuczną trawą, siłowniami zewnętrznymi, zrównoważonymi rozwiązaniami, bezpieczeństwem placów zabaw.

W zeszłorocznej edycji targów FSB udział wzięły 622 firmy z 44 krajów, które zaprezentowały pełną gamę innowacji, produktów i usług dla terenów rekreacyjnych i sportowych. Powierzchnia wystawiennicza zajęła 67 000 m². Dane te wskazują na znaczny wzrost wynajętej powierzchni, międzynarodowy charakter targów, a także wzrost liczby użytkowników w stosunku do FSB 2011.

Po zakończeniu targów Katharina C. Hamma, dyrektor operacyjny Koelnmesse, powiedziała: „Bardzo dobry wynik, w połączeniu z dużą decyzyjnością odwiedzających, imponująco podkreśla reputację FSB jako wiodących międzynarodowych targów w segmencie sport i rekreacja, a sukces ten był w dużej mierze wynikiem długoletniej współpracy i zaangażowania IAKS, MKOl i IPC w kontekście FSB”.

Na targach wystawiały się firmy-liderzy swoich branż z całego świata. Rekordowo pod tym względem wypadła również Polska – na targach wystawiło się ponad 20 polskich firm. Wystawcy zaprezentowali pełną gamę innowacyjnych rozwiązań, produktów i usług dla terenów rekreacyjnych i obiektów sportowych. Dla wielu z nich FSB spełniło swoją rolę jako platformy biznesowej. Targi FSB 2013 zanotowały szczególnie zauważalny wzrost odwiedzających z Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji i Holandii. Wystawcy byli bardzo zadowoleni, a wstępne wyniki badań zwiedzających potwierdzały, iż prawie 90% tegorocznych odwiedzających targi osób uczestniczy bezpośrednio lub w charakterze doradczym w podejmowaniu decyzji o zakupie.

Zwiedzający mieli również wysokie uznanie dla targów. Prawie 80% z nich było zadowolonych z wizyty, a 83% stwierdziło, że udało im się osiągnąć zamierzone cele podczas targów. Ponadto 82% odwiedzających oceniło prezentowany asortyment jako dobry lub bardzo dobry.

23. Kongres IAKS, który zbiegł się z FSB, był także wielkim sukcesem. Tematyka kongresu koncentrowała się na aktualnych światowych trendach w budowie obiektów sportowych i rekreacyjnych. Zaprezentowano projekty pionierskie, a 45 ekspertów IAKS było do dyspozycji zwiedzających przez 4 dni. Podczas kongresu przedstawiono rozwiązania architektoniczne i operacyjne, które promują najwyższe wyniki sportowe oraz świadomość zdrowego i aktywnego stylu życia czy aktywacji przestrzeni miejskich. W kongresie udział wzięło około 550 uczestników z 38 krajów.

Już dziś zapraszamy na kolejne targi FSB, które odbędą w dniach 27–30 października 2015 r. w Kolonii.

 

OPRACOWANIE: Jakub Mościcki
FOTO: Archiwum Redakcji