GAMAK – lodowiska szyte na miarę!

Firma GAMAK specjalizuje się w budowie kompletnych lodowisk w różnych technologiach. Są to lodowiska w centrach miast, przy hotelach, ośrodkach sportów zimowych, galeriach handlowych, boiskach w dowolnych lokalizacjach – zarówno mobilne, jak i stałe, rekreacyjne oraz do sportu wyczynowego. Firma buduje również obiekty „DWA w JEDNYM”, czyli boiska multisportowe z funkcją lodowiska i wyposażeniem, również zadaszone, a także dostarcza, w zależności od wielkości obiektu, maszyny do pielęgnacji i konserwacji lodu.

Lodowiska hokejowe i do jazdy figurowej na lodzie z bandami

Firma GAMAK dostarczyła m.in. bandy hokejowe na rozgrywki Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji I A, które odbyły się w kwietniu 2016 r. w Katowickim Spodku.

Natomiast w marcu 2018 r. do Sofii w Bułgarii dostarczyła kompletne lodowisko mobilne, na którym rozgrywane były Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Figurowym Juniorów oraz występy rewii na lodzie.

gam-0202

Lodowiska rekreacyjne

Mobilne lub stałe lodowisko sezonowe przeznaczone jest zarówno do rekreacji, jak i organizacji innych imprez środowiskowych. Wielkość lodowiska może być dowolna i zależy jedynie od potrzeb inwestora.

gam-0203

Obiekty rekreacyjno-sportowe całoroczne „DWA w JEDNYM”

Propozycja firmy GAMAK to budowa boiska z funkcją lodowiska z różnymi nawierzchniami. Plusem tego rozwiązania w stosunku do lodowisk mobilnych jest uniknięcie sezonowego składania i rozkładania lodowiska, a co za tym idzie uniknięcie kosztów, możliwości awarii systemu przy składaniu i rozkładaniu, jak również brak potrzeby zorganizowania przestrzeni do magazynowania. Magazynuje się jedynie bandy. Boisko może być wówczas użytkowane natychmiast po roztopieniu tafli lodu.

gam-0201

gam-0205Nawierzchnia do gry w inline hokey

Nawierzchnia taka montowana jest głównie na arenach lodowisk, zarówno sportowych, jak i rekreacyjnych, poza sezonem ich mrożenia, w celu pełnego, całorocznego wykorzystania istniejących obiektów do uprawiania dyscyplin zimowych w formie letniej, takich jak: inline hokej, uni hokej, jazda figurowa i rekreacyjna na łyżworolkach i wrotkach. Nawierzchnia idealnie nadaje się również do uprawiania innych dyscyplin sportu i rekreacji, jak: koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, piłka ręczna, halowa piłka ręczna itp. Na tego typu nawierzchni rozgrywane były zawody rangi mistrzostw świata.

Maszyny dla lodowisk sportu wyczynowego i rekreacji

Maszyny tego typu użytkowane są na lodowiskach sportowych, gdzie uprawiane są wyczynowo takie dyscypliny, jak hokej na lodzie czy łyżwiarstwo figurowe, a także na torach lodowych, na obiektach zadaszonych i odkrytych oraz na obiektach rekreacyjnych.

gam-0206

Podgrzewanie wody basenowej

System podgrzewania wody basenowej to nowatorskie rozwiązanie technologiczne – jest zewnętrzną nawierzchnią użytkowaną jako nowoczesne rozwiązanie energetyczne. Nawierzchnia pozwala na absorpcję ciepła słonecznego i wykorzystywanie go do podgrzewania wody basenowej lub innej infrastruktury.

gam-0204

Autor jest prezesem zarządu firmy GAMAK Spółka z o.o.

Kontakt:

GAMAK Sp. z o.o. 

ul. Towarowa 9, 44‒337 Jastrzębie Zdrój

tel.: 32 4450871 tel.

kom.: 662 073 590

biuro.gamak@gmail.com,

www.gamak.eu

 

TEKST – Paweł Galisz

FOTO – Archiwum firmy GAMAK