Jarmark a lodowisko

next-02202Święta Bożego Narodzenia, jarmarki, imprezy okołojarmarkowe, rewie na lodzie, pokazy – w to wszystko będzie obfitował nadchodzący sezon jesienno-zimowy. Wiele polskich miast zorganizuje jarmark bożonarodzeniowy. Warto jednak pamiętać, że mieszkańcy w dzisiejszych czasach oczekują czegoś ciekawego.

Poza grillowanym oscypkiem i grzanym winem, które są nieodłącznym elementem tego typu imprez, warto uatrakcyjnić jarmark o obiekt kojarzący się z zimą i świętami. Mobilne lodowisko jest dobrym tego przykładem. Odpowiednia oprawa i aranżacja, pozwala na zbudowanie świątecznej atmosfery i uatrakcyjni miejsce, do którego ludzie będą chcieli wracać, żeby zobaczyć, co ciekawego proponują w tym roku sprzedawcy.

Wiemy z doświadczenia, że towarzyszące jarmarkom lodowiska, funkcjonują do końca sezonu zimowego i cieszą się dużą popularnością również w okresie poświątecznym i w ferie. Należy jednak pamiętać, żeby całkowicie nie rezygnować z infrastruktury towarzyszącej, czyli z punktów gastronomicznych. Im przyjemniejszy klimat stworzymy, tym chętniej rodzice z dziećmi będą odwiedzali nasz obiekt.

Kompleksowa obsługa

Firma Lodowiska.info zajmuje się budową lodowisk stałych i mobilnych oraz wynajmem obiektów mobilnych z kompletną infrastrukturą. Klient nie musi być specjalistą i znawcą tematu lodowisk, kiedy podejmuje decyzję o zorganizowaniu takiej atrakcji. Dzielimy się doświadczeniem i jesteśmy do dyspozycji na każdym etapie użytkowania mobilnego lodowiska. Podpowiadamy również, w jaki sposób promować lodowisko i jak uatrakcyjnić obiekt tak, żeby nie był jedynie zwykłą ślizgawką.

Ważne elementy lodowisk mobilnych to cicha, energooszczędna i bezpieczna maszynownia chłodnicza, szybki i dostępny serwis oraz pełne wsparcie techniczne. Współpracujemy z wiodącymi producentami na światowym rynku, opieramy nasz park maszynowy na ich produktach, a także korzystamy z ich doświadczeń.

Kilka szczegółów

Zewnętrzne lodowisko mobilne może funkcjonować do temperatury +12°C przy rozproszonym promieniowaniu słonecznym. Najniebezpieczniejszy dla tafli lodu jest silny wiatr i deszcz. Takie połączenie często uniemożliwia korzystanie z lodowiska, dlatego warto pomyśleć o zadaszeniu. Podraża to koszty wynajmu ale frekwencja jest znacznie wyższa, niż na obiektach otwartych.

Czasami klienci pytają czy możemy zrobić lodowi – sko mobilne w hali. Odpowiadamy, że tak. W zasadzie jest bardzo mało miejsc, w których lodowiska zrobić się nie da. Co roku dostarczamy płytę lodowiska dla klienta, który organizuje rewię na lodzie. Do tej pory były to realizacje w halach w Poznaniu, Szczecinie, Olsztynie i we Wrocławiu. W tym roku będą to Kato – wice i Toruń. Temperatura w środku przekracza 20°C, a czas budowy i wytworzenia lodu musi być krótszy niż 48 godzin. Na demontaż mamy 12 godzin. Zazwy – czaj nie możemy uronić ani kropli wody, ponieważ parkiet lub podłoga nie jest przystosowana do kon – taktu z wilgocią

next-02201Na rynku światowym

W tym roku firma Lodowiska.info realizuje projekty w odległych i bardzo ciepłych zakątkach świata, takich jak: RPA, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arab – skie. W każdym przypadku są to pełnowymiarowe lodowiska hokejowe. Ogromne wrażenie robi budowa lodowiska w temperaturach 42–45°C. Największym zaskoczeniem jest dla nas podejście do pracy jakie spotykamy w RPA. Byliśmy przekonani, że z ilością lokalnych pracowników, których mamy do dyspozycji, zakończymy po dwóch tygodniach i będziemy wracać do Europy. Jakie było nasze zaskoczenie, kiedy okazało się, że tempo i podejście do pracy diametral – nie odbiega od naszych standardów. Planowaliśmy zakończenie prac po czterech tygodniach, a okazało się, że trzy miesiące to bardzo „ciasny” termin.

Zdobyte doświadczenie na rynku światowym chcemy przełożyć na pomoc w doborze odpowied – nich rozwiązań na polskim rynku, tj. w technologiach chłodzenia, maszynowniach chłodniczych i bandach zgodnych z najnowszymi przepisami IIHF. Większość lodowisk sportowych w naszym kraju nie spełnia wymagań najnowszych przepisów IIHF, dotyczących band. Jesteśmy dystrybutorem wiodącego fińskiego producenta band, który jest liderem na światowym rynku. Ważne, żeby w nadchodzących latach, klienci wybierali dobry produkt, który będzie spełniał swoją funkcję i ich oczekiwania przez wiele kolejnych lat. Taki cel nam przyświeca.

Autor jest właścicielem firmy Next Art.

Kontakt:

Next Art Tomasz Cisek

ul. Morawa 41,

40-353 Katowice

tel. kom.: 668 282 991

biuro@next-art.pl,

www.lodowiska.info

 

TEKST – Tomasz Cisek

FOTO – Archiwum firmy Next Art