Reklama

„Lubuskie gra w piłkę”

Program budowy i modernizacji pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej w województwie lubuskim.

15 stycznia 2013 roku zarząd województwa lubuskiego podjął decyzję i przyjął uchwałę o realizacji programu pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej „Lubuskie gra w piłkę” na 2013 rok. Program nie uwzględnia budowy trybun ani szatni. Chodzi wyłącznie o przygotowanie boisk z trawy naturalnej.

 

Sejmik Województwa Lubuskiego przeznaczył 845 tys. zł na realizację Programu Budowy Pełnowymiarowych Boisk do Piłki Nożnej „Lubuskie gra w piłkę”. Każdy z beneficjentów otrzyma do 100 tys. zł w formie dotacji celowej.

W związku z faktem, że do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze wpłynął wniosek Gminy Pszczew o zmianę nazwy realizowanego zadania na „Budowa boiska do piłki nożnej w Pszczewie” w ramach Programu Pełnowymiarowych Boisk do Piłki Nożnej „Lubuskie gra w piłkę”, natomiast Gminy Witnica oraz Bytom Odrzański ze względów finansowych zrezygnowały z ubiegania się o udzielenie pomocy finansowej, dokonano stosownych zmian w załączniku do uchwały. Zawiera on wykaz jednostek samorządu zakwalifikowanych do pomocy na budowę boisk. Znalazła się tam teraz także gmina Pszczew.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 11

 

OPRACOWANIE: Jakub Mościcki
FOTO: Archiwum OSiR Zbąszynek