Moda na lodowiska

Budowa lodowisk jest obecnie jedną z najtańszych inwestycji, a jednocześnie najbardziej dostrzegalnych i masowo dostępnych. Żeby inwestor mógł w pełni cieszyć się z sukcesu zarówno pod kątem obłożenia lodowiska, pozytywnych opinii, jak i wyniku finansowego, musi zadbać o jakość i kompleksowość inwestycji. Dlatego cieszy coraz powszechniejsza wśród inwestorów wiedza, czym jest inwestycja w „kompletne lodowisko”.

Dobrze to zaplanuj

Dobrze to zaplanuj Budowa lodowiska nie ogranicza się do zmrożenia wody. Ważne jest, żeby inwestor, planując lodowisko, pomyślał o jego zadaszeniu, zaplanował wypożyczalnię łyżew, zapewnił użytkownikom możliwość ostrzenia łyżew, zakupił suszarki do butów, zadbał o odpowiedni nastrój poprzez muzykę i oświetlenie, a przede wszystkim wyposażył lodowisko w rolbę – maszynę do pielęgnacji tafli. Nie da się skutecznie zachęcić do korzystania z lodowiska zapominając o pielęgnacji i dbaniu o jakość lodu, a tym samym o zadowolenie i bezpieczeństwo użytkowników.

moda-02202Regularna pielęgnacja pozwala zachować taflę w idealnym stanie i gwarantuje utrzymanie optymalnej grubości lodu, co przekłada się na oszczędności w kosztach energii elektrycznej. Nieważne czy lodowisko jest profesjonalne, czy służy jedynie rekreacji. W obu przypadkach należy dbać o jego powierzchnię. Stan lodowisk jest poprawiany w trakcie przerw technicznych, podczas których rolba zbiera śnieg i zanieczyszczenia z lodu, następnie wyrównuje taflę, a ubytki w lodzie uzupełnia wodą. Regularna pielęgnacja lodowiska pozwala utrzymać taflę w idealnym stanie.

Jaką rolbę wybrać?

Wybierając rolbę należy zwrócić szczególną uwagę na jej parametry, które muszą być dopasowane do wielkości i typu lodowiska.

  1. W przypadku lodowisk o powierzchni 300–700 m2 maszyna powinna posiadać zbiornik na śnieg nie mniejszy niż 1,2–1,4 m3, a zbiornik na wodę powyżej 300 litrów. Ważnym parametrem wpływającym na czas przeznaczony na konserwację tafli jest długość noża skrawającego lód, który w tym przypadku powinien mieścić się w przedziale 1500–1700 mm.
  2. Lodowiska większe, o powierzchni 700–1200 m2 należy wyposażyć w maszyny ze zbiornikiem na śnieg nie mniejszym niż 2 m3, zbiornikiem wody o minimalnej pojemności 500 litrów oraz o szerokości roboczej w przedziale 1700–1900 mm.

Marka znana na całym świecie

Właściwy dobór maszyn zapewnia firma n-ICE Group Sp. z o.o. Firma ta jest pierwszym i jedynym polskim producentem maszyn do pielęgnacji lodowisk. W ofercie producenta znajdują się rolby n-ICE M1200 i M800 oraz frezarka do lodu n-ICE EDGER M1800. Spółka n-ICE Group jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się europejskich firm z branży lodowiskowej.

Rolby n-ICE sprzedawane są nie tylko na polskim rynku, lecz także na rynkach zagranicznych, gdzie stały się prawdziwym przebojem. Obecnie około 70% produkcji maszyn n-ICE jest przeznaczanych na eksport. Rolby n-ICE można spotkać w ponad 30 krajach na trzech kontynentach. Logo firmy stało się rozpoznawalne w najdalszych zakątkach świata, a polska marka n-ICE z sukcesem konkuruje na globalnym rynku producentów rolb.

Kontakt:

n-ICE Group Sp. z o.o.

Chojęcin-Szum 8c,

63-640 Bralin

tel. kom.: 662 794 007

biuro@n-icegroup.pl,

www.n-icegroup.pl

 

TEKST – Zbigniew Danielczyk

FOTO – Archiwum firmy n-ICE Group