Najlepsze nagłośnienie obiektów sportowych

Akustyka stadionów od zawsze stanowi duże wyzwanie dla projektantów systemów nagłośnieniowych. Duże odległości, ekspozycja na warunki atmosferyczne, różnorodność wykorzystanych materiałów budowlanych oraz wysoki poziom hałasu na trybunach to tylko niektóre z problemów. Po określeniu wymagań stawianych przed systemem nagłośnienia przychodzi moment wyboru zespołów głośnikowych. To one determinują dobór pozostałych elementów systemu. Wspomniane obiekty sportowe zalicza się do najbardziej wymagających aplikacji, dlatego jeśli chcemy osiągnąć naprawdę zadowalający efekt końcowy, warto stawiać na urządzenia, które są w stanie sprostać tym wymaganiom.

Dlaczego Community?

Rozwiązania amerykańskiego producenta Community gwarantują pełną odporność na bardzo trudne i zmienne warunki atmosferyczne w trakcie wszystkich pór roku. Duża liczba modeli w ramach poszczególnych serii umożliwia dopasowanie właściwego zestawu głośnikowego do nagłaśnianej przestrzeni. Zmienne kąty propagacji dźwięku w ramach jednego modelu danego zestawu głośnikowego pozwalają precyzyjnie, a w konsekwencji równomiernie kryć dźwiękiem takie przestrzenie, jak trybuna stadionowa lub podbalkonie. Równie istotna jest bardzo wysoka skuteczność akustyczna wybranych zestawów głośnikowych. Dzięki niej na trybuny dociera czytelny przekaz muzyczny i głosowy mimo bardzo wysokiego hałasu tła, który jest nieodłączną częścią każdego wydarzenia sportowego.

Stadion to nie tylko trybuny, lecz także bardzo zróżnicowane pod względem kubatury oraz wykorzystanych materiałów wykończeniowych wnętrza. Nagłośnienie takich powierzchni wymaga zastosowania kilku rodzajów zestawów głośnikowych: sufitowych, wiszących i naściennych. Community posiada w ofercie wszystkie trzy typy, jednak tym, co wyróżnia je spośród konkurencyjnych rozwiązań, jest stworzenie ich w oparciu o te same przetworniki elektroakustyczne. Takie rozwiązanie gwarantuje spójne brzmienie wszystkich zestawów głośnikowych oraz przewidywalne pokrycie  emitowanego dźwięku niezależnie od ilości i rozmiarów poszczególnych pomieszczeń.

Rozwiązania Community stały się standardem na polskich stadionach. Tylko w ciągu ostatnich 4 lat zainstalowano je na takich obiektach, jak:

  • Stadion Śląski w Chorzowie (2017),
  • Stadion Olimpijski we Wrocławiu (2017),
  • Stadion Miejski Widzewa Łódź (2017) – wyróżniony w konkursie „Budowniczy Polskiego Sportu” jako sportowy obiekt roku 2017,
  • Stadion w Wysokiem Mazowieckiem (2016),
  • Stadion Arena Zabrze (2016),
  • Stadion Miejski w Tychach (2015),
  • Stadion Miejski Arena Lublin (2014),
  • Stadion Miejski w Białymstoku (2014),
  • Stadion Miejski w Świdniku (2014).

 

Wyłącznym dystrybutorem marki Community jest firma TOMMEX Żebrowscy Sp. J.

Więcej na www.tommex.pl

 

Kontakt:
Tommex Żebrowscy Sp. J.
ul. Arkadowa 29, 02 – 776 Warszawa
tel.: 022 853 58 02, fax: 022 852 30 50
tommex@tommex.pl

 

TEKST I FOTO – Firma TOMMEX