Reklama

NOVOFLOOR ICE Latem BOISKO, zimą LODOWISKO

Firma NOVOL, polski producent wysokiej jakości systemów nawierzchni sportowych i rekreacyjnych, od lat aktywnie uczestniczy w propagowaniu nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań dedykowanych zarówno amatorom, jak i profesjonalistom.

 

Sport stanowi istotny czynnik w rozwijaniu nawyków i zachowań prozdrowotnych, a dodatkowo jest po prostu wartościową formą spędzania wolnego czasu. Dlatego firma NOVOL, jako ambasador programu „Budujemy Sportową Polskę” i członek Klubu Sportowa Polska, aktywnie wspiera działania zmierzające do budowy i poprawy infrastruktury sportowej w Polsce.

Tworząc nowe rozwiązania, firmowy dział badawczo-rozwojowy bacznie obserwuje rynek i dostosowuje systemy nawierzchni do zmieniających się oczekiwań zarówno inwestorów, jak i użytkowników. Liczne konferencje, seminaria oraz indywidualne spotkania to znakomita okazja do rozmów i oceny potencjałów płynących z rynku. Zmianie ulegają także normy, które muszą spełniać nawierzchnie sportowe. Dążenie do coraz to doskonalszych i trwalszych rozwiązań zderza się jednak często z presją niskiej ceny produktu związaną z kryterium „najniższej ceny” – głównym kryterium postępowań przetargowych, co utrudnia promowanie innowacyjnych rozwiązań.

Latem BOISKO, zimą LODOWISKO

Realizowany w latach 2010–2012 pilotażowy program budowy składanych lodowisk sezonowych oraz lodowisk stałych – Biały Orlik – pokazał, że boiska poliuretanowe w sezonie zimowym również mogą służyć społeczeństwu. Celem programu była popularyzacja zimowych dyscyplin sportowych, takich jak łyżwiarstwo i hokej, oraz upowszechnienie jazdy na łyżwach poprzez jakościową poprawę infrastruktury sportowej.

W odpowiedzi na potrzeby rynku związane ze sztucznymi lodowiskami firma NOVOL opracowała dwufunkcyjną nawierzchnię sportową NOVOFLOOR ICE. Specjalna konstrukcja nawierzchni umożliwia wykonanie na niej lodowiska lub wykorzystanie jej jako zewnętrznego obiektu sportowego do zespołowych gier rekreacyjnych, takich jak koszykówka, siatkówka, korty tenisowe itp. System składa się ze specjalnej maty ziębniczej wykonanej z wysokiej jakości mieszanki EPDM oraz warstw wypełniających powstałych z mieszaniny granulatu EDPM z bezrozpuszczalnikową wylewką poliuretanową o określonej przewodności cieplnej. Nawierzchnia NOVOFLOOR ICE układana może być na podłożu betonowym lub asfaltowym.

Zaletami nawierzchni są: wysoka elastyczność, dobre tłumienie energii udarowej, wysoki współczynnik tarcia, estetyczny wygląd oraz bezspoinowość. Nawierzchnia NOVOFLOOR ICE jest wykonywana na bazie żywic poliuretanowych o wysokiej odporności na zmienne warunki atmosferyczne, w tym niskie temperatury.

Współpraca z renomowanymi dostawcami surowców, pomoc jednostek naukowych i niezależnych laboratoriów przyczyniły się do powstania nawierzchni, która może być ciekawą alternatywą szczególnie dla inwestorów.

Nawierzchnia NOVOFLOOR ICE spełnia wymagania normy PN-EN 14877, posiada atest Państwowego Zakładu Higieny i pomyślnie przeszła liczne badania potwierdzające bezpieczeństwo ekologiczne (system nie zawiera komponentów z recyklingu).

NOVOFLOOR ICE nie wymaga rokrocznych zabiegów związanych z rozkładaniem i składaniem systemu orurowania na nawierzchni, które znane są ze standardowych konstrukcji. Inwestor nie musi zapewniać pomieszczeń do przechowywania orurowania chłodniczego i przeprowadzać dodatkowych czynności eksploatacyjnych. System NOVOFLOOR ICE wymaga jedynie standardowych zabiegów konserwacyjno-pielęgnacyjnych wykonywanych w większości obiektów z nawierzchniami poliuretanowymi.

NOVOFLOOR ICE to znakomita propozycja dla świadomych inwestorów, którzy stawiają na nowoczesność, bezawaryjność oraz wysoką i, co równie ważne, stabilną jakość. NOVOFLOOR ICE to rozwiązanie, które dzięki swojej specjalnej konstrukcji sprawia, że obiekt sportowy można wykorzystywać przez 12 miesięcy w roku.

Podsumowanie

Firma NOVOL oferuje duży wybór nawierzchni dedykowanych aktywnościom fizycznym zarówno w obiektach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Zaawansowane technologie, nowoczesne zaplecze badawczo-rozwojowe, szeroko rozwinięte wsparcie technologiczne w terenie oraz liczne grono autoryzowanych firm wykonawczych pozwalają na stworzenie, a następnie aplikację bezpiecznych, najwyższej jakości systemów nawierzchni sportowych. Rozwiązania technologiczne proponowane przez firmę NOVOL spełniają wymagania europejskich standardów i norm (PN-EN 14877, PN-EN 14904, PN-EN 1177:2009, PN-EN 13813, PN-EN15330) oraz posiadają certyfikaty niezależnych laboratoriów i stowarzyszeń (m.in. ITB, TÜV Rheinland, IAAF, ITF).

Kontakt:

Novol Sp. z o.o.
ul. Żabikowska 7/9
62‑052 Komorniki

tel.: 61 810 98 50
faks: 61 810 98 09
www.novol.pl

novol

 

 

 

 

TEKST I FOTO: Firma Novol