Reklama

Orlik w Lubostroniu

Lubostroń lubi sport

Oficjalne otwarcie kompleksu sportowego Orlik w Lubostroniu miało miejsce w sobotę 17 września 2011 roku. Gospodarzem uroczystości był Zespół Szkół w Lubostroniu. Na otwarcie obiektu przybyło wielu znamienitych gości.

Na otwarcie obiektu przybyli m.in. Jacek Idzi Kaczmarek – burmistrz Łabiszyna, Teresa Paliwoda – przewodnicząca Rady Miejskiej, Krystyna Poremska – dyrektor Zespołu Szkół w Łabiszynie, urzędnicy miejscy, radni łabiszyńskiej Rady Miejskiej oraz grono pedagogiczne miejscowej szkoły. Licznie zjawiła się też społeczność Lubostronia, od najmłodszych do najstarszych mieszkańców. Po powitaniu gości przez prowadzącą akademię Alinę Borkowską – dyrektor Zespołu Szkół w Lubostroniu, uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Łabiszyna, przewodnicząca Rady Miejskiej, przewodnicząca komisji oświaty i kultury Rady Miejskiej, a także przedstawiciel uczniów Zespołu Szkół w Lubostroniu.

 

Pierwszy mecz
Zgodnie z ideą Orlik to nie tylko boisko, lecz także miejsce publiczne. Po uroczystym otwarciu kompleksu sportowego uczestnicy imprezy powrócili na plac obok Orlika, na którym odbywała się dalsza część uroczystości. Dzieci z lubostrońskiej szkoły zaprezentowały program artystyczny o tematyce sportowej. Później odbywały się specjalnie przygotowane gry i zabawy dla najmłodszych. Następnie uczniowie rozegrali pierwszy mecz. Ostatnim punktem programu był mecz pomiędzy drużynami kawalerów i żonatych…

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 7/2012

 


TEKST I FOTO: URZĄD MIEJSKI W ŁABISZYNIE