Stadion Narodowy otwarty

Oto jestem

W niedzielę 29 stycznia br. został otwarty Stadion Narodowy w Warszawie. Impreza otwarcia odbyła się pod hasłem „Oto jestem”. Pierwsi chętni do zwiedzenia areny od wewnątrz zebrali się pod bramami na 2 godziny przed ich otwarciem.

5 godzin muzyki, 6 zespołów, 75 tysięcy widzów, 200 realizatorów imprezy, 3 tysiące widzów na płycie, 3 tony materiałów wybuchowych, 200 sztuk głośników, 450 tysięcy Wat mocy nagłośnienia, kilkuset stewardów, 40 tysięcy pamiątkowych biletów dla pierwszych gości z unikalnym numerem od 1 do 40 tysięcy – to tylko niektóre liczby opisujące wydarzenie.

Bramy stadionu zostały otwarte o godz. 14.00, ale już dwie godziny wcześniej przed wejściami na stadion zebrali się ludzie. Od 15.00 do 20.00 na pierwszej scenie na Stadionie Narodowym w Warszawie zagrali: zespół VooVoo i Haydamaky, a po nich kolejno Zakopower, Coma, T.Love z gościem specjalnym Stanisławem Sojką i Lady Pank.

Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni, przy akompaniamencie specjalnie dobranej muzyki. Fajerwerki zostały wystrzelone w niebo i były widoczne z wielu punktów Warszawy. Było to jedno z największych tego typu widowisk organizowanych na terenie miasta.

 


ŹRÓDŁO: NARODOWE CENTRUM SPORTU
FOTO: NARODOWE CENTRUM SPORTU