Stadiony w Rosji stawiają na Wiedenmanna

Kiedy świat popatrzy latem na areny XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, w najlepszej formie będą nie tylko piłkarze, lecz także trawa. Osiem z dwunastu obiektów tegorocznych mistrzostw pielęgnuje trawę maszynami Wiedenmann GmbH.

Jest to osiągnięcie samo w sobie: dwie trzecie najważniejszych na świecie stadionów w piłkarskim roku 2018 nie chciało iść na kompromis na boisku i zamówiło swoje maszyny od producenta z Rammingen pod Ulm, gdzie od 1964 r. rozwijana jest technologia pielęgnacji trawników sportowych i użytkowych. Dziś firma jest jedną z najlepszych marek w branży.

Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że flagowy stadion w Moskwie również należy do naszych klientów – mówi Volker Zippel z działu sprzedaży. Stadion Olimpijski „Łużniki” w stolicy Rosji jest najstarszym i największym stadionem tegorocznych Mistrzostw Świata. Zaplanowano tam siedem gier, w tym mecz otwarcia i finał 15 lipca. Wśród około 80 000 gości stadionu oczekuje się również prezydenta Władimira Putina i przedstawicieli najwyższych władz państwowych. Ponadto miliony widzów będą kibicować przed telewizorami. Volker Zippel wyjaśnia: Nie dostarczyliśmy żadnych specjalnych wersji maszyn, a operatorzy stadionów nabyli je od naszych lokalnych dilerów.

Producent potwierdził, że w użyciu są tam modele z serii Terra Spike, Rake, Seed, Brush i Groom. Jednym z najważniejszych jest aerator Terra Spike, którego pierwszą wersję zaprezentowano 25 lat temu. Dziś ta seria maszyn jest jedną z najpotężniejszych tego typu przede wszystkim dzięki swojej wadze i niezawodności.

Autor jest menedżerem ds. sprzedaży i rozwoju rynku w Wiedenmann GmbH.

Kontakt:

Paweł Piasecki tel. kom.: 505 531 150

pawel.piasecki@wiedenmann.de

 

TEKST – Paweł Piasecki

FOTO – Firma Wiedenmann GmbH