Targi Gardenia 2013

Wachlarz możliwości

Targi Gardenia, które odbyły się w dniach 22-24 lutego br. w Poznaniu to spotkanie, które od sześciu lat łączy i integruje całą branżę ogrodniczą. Wśród zwiedzających można było znaleźć właścicieli przydomowych ogrodów, właścicieli firm ogrodniczych, architektów zieleni, hurtowników, kierowników centrów ogrodniczych, ogrodników miejskich, a także dziennikarzy branżowych.

Wśród najważniejszych wydarzeń Gardenii 2013 na szczególną uwagę zasługuje konferencja „Miejska Sztuka Ogrodowa”, która tradycyjnie była współorganizowana przez redakcję miesięcznika „Zieleń Miejska”. Tematem głównym spotkania były osiedla ekologiczne. Uznani w kraju i w Europie specjaliści przedstawili perspektywy zrównoważonego rozwoju osiedli, ich potencjał, a także wyzwania, jakie stoją przed twórcami.

Organizatorzy Gardenii 2013 zadbali również o potrzeby zwiedzających, którzy mogli uczestniczyć w pokazach florystycznych. Uwagę dzieci zwracały ogrody pokazowe, których zasadniczą ideą była interaktywność. Wiele atrakcji dla zwiedzających przygotowali również wystawcy – szkolenia produktowe, prezentacje i konkursy, to tylko niektóre z nich. Organizatorzy już dziś zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji targów.


OPRACOWANIE: REDAKCJA
FOTO: MTP