Hala w Spalonej

Spalona i sport

Nowa hala widowiskowo-sportowa jest zlokalizowana przy gimnazjum w Spalonej w Gminie Kunice. Uroczyste otwarcie hali odbyło się 8 listopada 2012 roku. Obiekt będzie spełniał rolę sportowo-edukacyjną.

Hala widowiskowo-sportowa powstała dzięki bardzo ciekawemu, nowoczesnemu projektowi. W sąsiedztwie przy gimnazjum znajduje się boisko Orlik z szatnią, bieżnią i skocznią tartanową, które razem tworzą kompleks szkolno-sportowy. Zasadniczą częścią hali jest sala o powierzchni 763,35 m2 i wysokości 7,5 m połączona z widownią na 150 miejsc. Sala może być podzielona kurtyną na dwie mniejsze sale do ćwiczeń w grupach. Sala jest dobrze doświetlona poprzez przeszklenia na bocznej i szczytowych ścianach budynku.

 

Funkcje
Hala może pełnić funkcje kulturalne lub oświatowe, w zależności od odbywających się w niej spotkań. Sala widowiskowa może pełnić rolę sali gimnastycznej, sceny teatralnej lub sali wykładowej. We wszystkich tych przypadkach zapewniono pełne zaplecze socjalne, a także spełniono wymagania ewakuacji, BHP i sanepidu…

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 9/2013

 


TEKST: LILLA BANACH, MAREK PRZYBYLSKI
FOTO: ARCHIWUM URZĘDU GMINY KUNICE