Kraków Arena – na światowym poziomie

Już od dawna Kraków to najchętniej odwiedzane miasto w Polsce i jedno z bardziej liczących się na turystycznej mapie Europy. Kraków Arena – obok bogatego dziedzictwa kulturowego, świetnego zaplecza gastronomicznego i hotelowego – staje się kolejną atrakcyjną wizytówką i tak już popularnego Krakowa

 

Kraków Arena to najnowocześniejszy obiekt widowiskowo-sportowy w Europie, który otwiera przed polskim rynkiem nowe nieograniczone możliwości. Pod względem pojemności jest to największa w Polsce hala – trybuny i płyta areny pomieszczą zależnie od konfiguracji sceny nawet 20 tys. widzów.

Największe atuty obiektu

Zaletą obiektu jest nie tylko jego rozmiar i wielofunkcyjność, lecz także zastosowane w nim najnowsze rozwiązania techniczne, na czele z najbardziej zaawansowanymi systemami scenicznymi i multimedialnymi, oraz rozwinięta infrastruktura – sale konferencyjne, restauracje, bary i ponad 1,3 tys. miejsc parkingowych – która stanowi niezbędne zaplecze każdego prestiżowego wydarzenia. Kraków Arena to również idealne miejsce spotkań mieszkańców Krakowa i turystów szukających rozrywki na najwyższym poziomie. Taki obiekt z pewnością spełni oczekiwania organizatorów wydarzeń, jak i samych widzów.

Swoje ogromne możliwości Kraków Arena zawdzięcza zarówno zastosowanym zaawansowanym rozwiązaniom technicznym, jak i zainstalowanym tu nowoczesnym systemom zarządzania. To one dbają m.in. o utrzymanie właściwej temperatury i wilgotności powietrza oraz sprawiają, że przez większą część roku możliwe jest utrzymanie stałego lodowiska bez znacznego wpływu na zużycie energii, i to przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikom komfortowej temperatury.

Kompleks składa się z dwóch hal – dużej hali głównej i mniejszej hali treningowej. Uzupełnieniem wydarzeń w obu halach mogą być imprezy plenerowe w otaczającym Kraków Arenę parku, skąd na ogromnym ekranie LED opasającym zewnętrzną konstrukcję głównej hali na długości ponad pół kilometra można obserwować wydarzenia odbywające się wewnątrz obiektów.

Hala główna

Kraków Arena to obiekt o powierzchni ok. 61,4 tys. m2, który mieści przede wszystkim ogromną arenę zajmującą przy rozłożonych trybunach 2,4 tys. m2. Infrastruktura hali zapewnia pełną obsługę każdej imprezy – trzy poziomy widowni z miejscami dla 14,9 tys. osób, 2,7 tys. miejsc siedzących lub blisko 9 tys. miejsc stojących na płycie oraz możliwość dowolnej konfiguracji widowni to cechy, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających organizatorów imprez każdej skali. Na specjalnych gości czeka ponad 500 miejsc w sektorach i komfortowych lożach dla VIP.

Dodatkowo, na potrzeby widowisk wzmocniono konstrukcję dachu głównej hali i zamontowano tu rigging umożliwiający szybką i wygodną instalację wiszącego sprzętu scenicznego o wadze do 60 ton. Wygodne zaplecze dla sportowców i wykonawców, rozbudowane systemy multimedialne, a także dobre warunki akustyczne obiektu przekonały już wielu planujących przyszłe wydarzenia w Krakowie.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 12

 

TEKST: Małgorzata Przedrzymirska
FOTO: Archiwum Kraków Arena