Kujawsko-pomorskie: nakręceni na sport

Inwestycje w sport procentują. W ostatnich latach w województwie kujawsko-pomorskim przybyło obiektów przeznaczonych do rywalizacji na najwyższym światowym poziomie, znacznie powiększyła się też baza dla sportu szkolnego i amatorskiego. Efekty? Województwo gości wielkie i prestiżowe zawody, a ruch i sportowa aktywność pociągają coraz więcej mieszkańców. I o to chodziło!

 

Inwestując w rozwój bazy sportowej konsekwentnie likwidujemy białe plamy na sportowej mapie regionu. Jesteśmy też wśród krajowych liderów wykorzystania grantów na rozwój aktywności sportowej dzieci i młodzieży. Wspieramy zawodników z absolutnego topu oraz amatorów. Rozumiemy, że tylko poszerzanie fundamentu sportowej piramidy da nam w przyszłości więcej mistrzów. Cieszą nas sukcesy Adriana Zielińskiego, Magdy Fularczyk-Kozłowskiej czy Michała Kwiatkowskiego, ale też stale rosnąca liczba aktywnych sportowo mieszkańców województwamówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Sztandarową inwestycją była budowa Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu. Obiekt od ubiegłego roku gościł już m.in. mecze reprezentacji Polski w koszykówce, Halowe Mistrzostwa Europy Juniorów w hokeju na trawie oraz gwiazdy światowej lekkiej atletyki podczas mityngu Copernicus Cup. W sierpniu hala przeżywać będzie oblężenie fanów siatkówki, którzy przyjadą obejrzeć mistrzów świata podczas Memoriału Huberta Wagnera.

Do kluczowych przedsięwzięć należały także budowy Centrum Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersyteckiego Centrum Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. We Włocławku i Inowrocławiu powstały nowoczesne stadiony piłkarsko-lekkoatletyczne, na których można rozgrywać imprezy rangi międzynarodowej. Niemal we wszystkich powiatach są już kryte pływalnie. Z nowych basenów korzystają mieszkańcy Nakła, Barcina, Osielska, Wielkiej Nieszawki, Rypina, Radziejowa i Kowalewa Pomorskiego. Tętni życiem 213 kujawsko-pomorskich orlików.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 14

 

TEKST I FOTO – Urząd Marszałkowski woj. Kujawsko-Pomorskiego