MIĘDZYNARODOWE TARGI `ŚWIAT PIŁKI`

SZCZEGÓŁOWY OPIS WYDARZENIA

MIĘDZYNARODOWE TARGI `ŚWIAT PIŁKI`

7-9 KWIETNIA 2017

PGE NARODOWY

Strona internetowa – www.worldfootballexpo.com.pl

I. WSTĘPNY OPIS IMPREZY

Międzynarodowe Targi Piłkarskie „ŚWIAT PIŁKI” organizowane 7-9 kwietnia na PGE NARODOWYM to pierwsza w Polsce i Europie impreza wystawiennicza poświęcona piłce nożnej. Wiodącym tematem targów jest piłka nożna oraz zagadnienia z nią związane. Do udziału w targach zostali zaproszeni wystawcy reprezentujący 26 branż – począwszy od producentów sprzętu oraz odzieży sportowej aż po medycynę sportową. Tematyka targów obejmuje również produkty i usługi przeznaczone dla kibiców, m.in.: gadżety sportowe i akcesoria.

Targi ŚWIAT PIŁKI będą niewątpliwą atrakcją zarówno biznesową – dla wystawców i ich kontrahentów, jak i rozrywkową – dla kibiców i miłośników piłki nożnej. Ofercie wystawienniczej targów towarzyszyć będą konferencje, seminaria szkoleniowe oraz panele dyskusyjne.

II. WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE TARGOM `ŚWIAT PIŁKI`

1. Turniej „Świat Piłki CUP”

W pierwszy oraz drugi dzień targów – piątek 7 kwietnia oraz sobota 8 kwietnia – zostanie rozegrany Turniej „Świat Piłki CUP”, w którym udział wezmą renomowane akademie piłkarskie z Polski oraz z zagranicy. Turniej zostanie rozegrany w 3 kategoriach wiekowych:

– Rocznik 2002-2003 ( 14-15 lat)

– Rocznik 2004-2005 ( 12-13 lat)

– Rocznik 2006-2007 ( 10-11 lat)

W każdej kategorii wiekowej w turnieju weźmie udział 16 drużyn rozstawionych w 4 grupach. Każda z drużyn rozegra 3 mecze w grupie systemem `każdy z każdym`. Do fazy pucharowej awansują 2 pierwsze drużyny z każdej z grup. Każda z drużyn liczyć będzie 6 zawodników w polu + 1 bramkarz, mecze rozegrane zostaną na `JUTA Grass Football Arena` o wymiarach 55x30m. Łącznie w turnieju udział weźmie 48 drużyn w 3-ech kategoriach wiekowych. Do udziału w turnieju zostali zaproszeni:

– Akademia Piłkarska WKS Śląsk Wrocław

– Akademia Piłkarska Legia Warszawa

– Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie Lubin

– Akademia Piłkarska SK Slavia Praha

– Akademia Piłkarska FC Porto

– Akademia Piłkarska Dynamo Kyiv

– Akademia Piłkarska Sparta Praha

2. Turniej „Świat Piłki CZEKA”

W drugi dzień targów – sobota 8 kwietnia – na „RUBTILER Football Arena” zostanie rozegrany turniej piłkarski „Świat Piłki CZEKA” dla 6, 7, 8, 9-letnich dzieci. Główną ideą turnieju jest propagowanie wśród najmłodszych sportowego trybu życia oraz stworzenie niezrzeszonym w klubach piłkarskich dzieciom, możliwości zaprezentowania się na arenie międzynarodowej. Aby zgłosić uczestnika do turnieju, należy przesłać na adres swiatpilkiczeka@worldfootballexpo.com.pl formularz zgłoszeniowy. Turniej został objęty Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej.

Przewodniczący kapituły turnieju – Tadeusz Pawłowski – tłumaczy założenia turnieju: „To ma być zabawa, podkreślam – zabawa. Coś niewielkiego i prostego zarazem.

Nieprzypadkowo mówimy o turnieju `Świat Piłki CZEKA` – bo dziecko ma swój świat, ono inaczej patrzy na świat. Przez pryzmat zabawy buduje swoje wyobrażenie o sporcie, więc bawmy się po prostu. Bawmy się! To jest w tym najważniejsze, także w naszym turnieju. Kapituła turnieju wybierze 72 dzieci, spośród finalistów zostaną wylosowani uczestnicy, którzy pojadą na obozy sportowe organizowane przez akademie piłkarskie uczestniczące w turnieju „Świat Piłki CUP”. Zachęcamy wszystkich rodziców do nadsyłania filmów z udziałem swoich dzieci. Świat Piłki Czeka!

3. Turniej „Warsaw CUP”

W trzeci dzień targów – niedziela 9 kwietnia – na „JUTA Grass Football Arena” zostanie rozegrany turniej piłkarski, tym razem nie dla najmłodszych, ale dla najstarszych uczestników targów. W turnieju wezmą udział:

– Reprezentacje służb mundurowych ( Straż Pożarna, Policja, Wojsko, Służby medyczne)

– Reprezentacja artystów ( Aktorzy, Piosenkarze, Celebryci)

– Reprezentacje rozgłośni radiowych ( Radio ZET, ESKA, RMF FM)

– Reprezentacje stacji telewizyjnych ( TVN, TVP, Polsat, Canal+, Eurosport)

– Reprezentacja ALL STARS ( Lubos Kubik, Piotr Nowak, Patrik Berger, Karel Poborsky, Tomas Ujfalusi)

4. KONFERENCJE I SZKOLENIA

Podczas trwania targów na 6 specjalnie przygotowanych salach konferencyjnych prowadzone będą konferencje oraz szkolenia. Bogaty wybór tematów pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Konferencje prowadzone będą w następujących salach:

– FOOTBALL MIX ( przykładowy temat – `Analiza meczowa na przykładzie I Zespołu drużyny FC Porto`)

– CANCER FIGHTERS ( przykładowy temat – ` Rola treningu siłowego w sportach drużynowych`)

– SPORTS MEDICINE ( przykładowy temat – `Prewencja urazów w piłce nożnej`)

– PSYCHOLOGIA SPORTU ( przykładowy temat – `Komunikacja na boisku – warsztat`)

– GOALKEEPERS ( przykładowy temat – `Przygotowanie mentalne bramkarza`)

– PHINANCE FOR ATHLETES ( przykładowy temat – ` Jak zarządzać finansami w sporcie`)

Swój udział w konferencjach potwierdzili tacy prelegenci jak m.in. dr Marcin Kochanowski, Tadeusz Pawłowski, dr Beata Mieńkowska oraz Joao Pereira z FC Porto. Bilet wstępu na poszczególny wykład to koszt 10zł. Wyjątkiem będą szkolenia prowadzone w sali CANCER FIGHTERS – warunkiem uczestnictwa w wybranym wykładzie będzie darowizna na rzecz podopiecznych fundacji CANCER FIGHTERS.

5. STREFA KIBICA

To specjalnie wydzielona strefa przeznaczona dla spragnionych piłkarskich wrażeń najmłodszych widzów oraz ich opiekunów. W strefie znajdą się:

– Stoisko „Polskiego Związku Futbolu Stołowego”, na którym będzie można zagrać w popularne `piłkarzyki` lub `trambambule`. Podczas trwania targów zostanie rozegrany Turniej Futbolu Stołowego.

– Pokazy Freestyle Football – przygotowane przez działaczy oraz mistrzów Freestyle Football` u

– Footbilard – Gra w popularnego bilarda, w której zamiast kijów używamy nóg – www.footbilard.pl

– Panna Football – Podczas targów zostanie rozegrany Turniej Panna Football – www.alternativesoccer.pl

– Gamesball – Podczas targów rozegrany zostanie Turniej Gamesball CUP – www.gamesball.pl

– Strefa dziecięca z automatami piłkarskimi oraz animacjami przygotowanymi przez wydawnictwo Egmont

6. BUBBLE FOOTBALL

Bubble football to nowa odmiana piłki nożnej w zabawnej formie, której prekursorami są Norwegowie. Zawodnicy grają w specjalnych kulach wypełnionych powietrzem, a próby odebrania piłki zawodnikowi z przeciwnej drużyny zazwyczaj kończą się zaskakującymi, spektakularnymi i zabawnymi zbiegami wydarzeń! W bubble football można grać zarówno na hali jak i murawie, na śniegu jak i np. na plaży. Więcej informacji o zasadach gry – www.pilkanahali.pl/nasze-projekty/bubble-football

7. Strefa OUTLET

Specjalnie wydzielona strefa wystawiennicza dla producentów odzieży i sprzętu sportowego, w której wszyscy odwiedzający targi Świat Piłki będą mogli nabyć sprzęt sportowy po niższych cenach. Na pewno pojawią się tam takie firmy jak Joma, Zina oraz New Balance.

8. POKAZY FREESTYLE

Czy wiesz, że Polacy są potęgą we freestylefootball’u? Niestety wiedzą o tym tylko nieliczni, a przecież nasi reprezentanci kilkukrotnie zdobywali Mistrzostwo Świata oraz Mistrzostwo Europy. Polska Federacja Freestyle Football pojawi się na Międzynarodowych Targach Piłkarskich „Świat Piłki”, aby uświadomić rodaków jakim sportem jest freestyle football i jak ważną rolę odgrywa dla społeczeństwa. Podczas targów będzie można zobaczyć pokazy freestylerów oraz wziąć udział w akademii freestyle football. Nasi reprezentanci podpowiedzą jak rozpocząć przygodę z freestyle footballem – aktualnie jednym z najszybciej rozwijających się sportów na świecie.

9. MODECOM Sale

Specjalnie wydzielona strefa wystawiennicza dla Platynowego Partnera Targów firmy MODECOM, w której w promocyjnych cenach sprzedawane będą produkty z asortymentu firmy. Podczas trwania targów w specjalnie przygotowanych konkursach będzie można wygrać akcesoria dla graczy.

10. Football Trials – Testy Piłkarskie

Testy Piłkarskie to jedyna szansa na pokazanie się przed dziesiątkami trenerów (Ekstraklasa, I, II, III Liga), managerów lub scoutów podczas rozgrywania jednego Test Meczu. Piłkarz, który bierze udział w tym Test Meczu ma szansę na otrzymanie zaproszenia na testy piłkarskie do klubu lub ofertę podpisania umowy z agencją menadżerską. Testy piłkarskie to również szansa na otrzymanie szerokiego raportu na temat swojej gry oraz poszczególnych cech. W skład raportu, który otrzyma zawodnik, wchodzą wyniki testów szybkościowych, wyniki testu skoczności, analiza składu ciała, analiza gry w programie InStat, indywidualny film ze wszystkimi swoimi zagraniami oraz film całego meczu.

Podczas trwania targów na “Rubtiler Football Arena” oraz “JUTA Grass Football Arena” rozegrany zostanie Test Mecz z udziałem zgłoszonych wcześniej chętnych uczestników. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.testypilkarskie.pl

11. Wystawa zdjęć MARKA WIELGUSA

Marek Wielgus – tego nazwiska fanom fotografii sportowej przedstawiać nie trzeba. W swoim obiektywie uchwycił uczestników czterech mistrzostw świata w piłce nożnej. Założył pierwsze w Polsce Laboratorium Fotografii Profesjonalnej.

Podczas targów „Świat Piłki” będziemy mieli wspaniałą okazję, aby zobaczyć wystawę zdjęć Marka Wielgusa pt. „W kadrze Marka”, zawierającą ponad 50 unikatowych autorskich zdjęć z czterech Mundiali. Na zdjęciach można będzie dostrzec takie sławy piłkarskie jak Zbigniew Boniek, Antoni Piechniczek, Ronaldo, Romario czy Roberto Baggio. Odwiedzając stoisko z wystawą można będzie otrzymać pamiątkę fotograficzną ze swoim wizerunkiem.

12. DZIEŃ Z JERZYM DUDKIEM

Gość specjalny Międzynarodowych Targów Piłkarskich „Świat Piłki” – Jerzy Dudek – zaszczyci swoją obecnością drugi dzień targów.

Już 8 kwietnia 2017 roku będzie można zrobić sobie zdjęcie z Jerzym Dudkiem, ustawić się w kolejkę po autograf lub kupić jedną z książek golkipera: „Pod presją”, „nieREALna kariera” czy „Uwierzyć w siebie do przerwy 0:3”.

Wieczorem Jerzy Dudek opowie o swojej karierze, najciekawszych sytuacjach na murawie, najtrudniejszych piłkach do obronienia oraz o szczegółach transferów do najlepszych europejskich klubów, w których grał.

13. TURNIEJ GRY KOMPUTEROWEJ

Drugiego dnia targów zostanie rozegrany turniej piłkarskiej gry komputerowej, podczas którego na specjalnie przygotowanej arenie zmierzą się ze sobą odwiedzający Międzynarodowe Targi „Świat Piłki”. Do wzięcia udziału w turnieju zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Oglądający będą mieli możliwość śledzenia zmagań zawodników na nowoczesnym telebimie w otoczeniu fanów i kibiców piłkarskich. Obok telebimu głównego umieszczone zostaną dwa ekrany pokazujące sylwetki graczy.

Zawody odbędą się podczas targów w dniach 8-9 kwietnia 2017r. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia będzie można znaleźć w najbliższym czasie na stronie internetowej targów.

14. FOOTBALL ARENY

Football Arena to 5 specjalnie wydzielonych powierzchni zawierających profesjonalnie przygotowane boiska piłkarskie – 1 trawiaste oraz 4 ze sztuczną nawierzchnią (trawa). Na obszarze ponad 2500 metrów kwadratowych odbędą się turnieje organizowane w ramach targów „Świat Piłki” (np. turniej `Świat Piłki CUP`), pokazy treningowe prowadzone przez zaproszonych znanych trenerów, prezentacje Akademii Piłkarskich i Bramkarskich oraz inne atrakcje.

15. „GOŚĆ SPECJALNY” Targów

„GOŚĆ SPECJALNY” to cykl rozmów i wywiadów ze znanymi osobistościami ze świata sportu i piłki nożnej. Swoich idoli spotkać będzie można podczas trwania targów na scenie głównej. W panelu wezmą udział:

– Andrzej Strejlau

– Janusz Wójcik

– Stefan Szczepłek

– Antoni Piechniczek

– Paweł Janas

– Jerzy Engel

– Tadeusz Pawłowski

– Dariusz Tuzimek

– Jerzy Dudek

– Roman Kołtoń

– Michał Kołodziejczyk

– Dariusz Szpakowski

– Tomasz Zimoch

– Adam Godlewski

– Michał Pol

– Sebastian Mila

– Lubos Kubik

– Piotr Nowak

III. GALA LAUR BIZNESU SPORTOWEGO ( Piątek 07.04 – współorganizowana przez ARSKOM Group)

– Nominacje w 10 kategoriach

1. Sponsor Sportu: Lotos, Jeronimo Martins, OTCF.

2. Obiekt Sportowy: PGE Stadion Narodowy, Inea Stadion Poznan, Tauron Arena Kraków.

3. Sportowy Wizerunek: Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

4. Sportowa Kampania Marketingowa: Samsung, Huawei, Nike.

5. Organizacja Sportowa: PZPN, CENTRALNY OSRODEK SPORTU, POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI.

6. Wydarzenie Sportowe: Tour de Pologne, Orlen Warsaw Marathon, Intel Extreme Masters.

7. Social Media: Laczy Nas Pilka, Grzegorz Krychowiak, STS.

8. Infrastruktura sportowa: Pesmenpol, Forum Seating (Nowy Styl), Interplastic.

9. Osobowosc mediów: Pawel Wilkowicz, Krzysztof Stanowski, Mateusz Borek.

10. Honorowy Laur Biznesu Sportowego: Oknoplast, Orange, Nice.

IV. PARTNERZY WYDARZENIA

– MODECOM – Platynowy Partner

– New Balance

– Trawnik Producent

– ARSKOM Group

– Piłka Nożna

– JUTA Grass

– Phinance For Athletes

– GROUPON

– Futbolfejs

– AWF Gdańsk

– RUBTILER

– Coerver Coaching

– Playarena.pl

– All Promote

V. OSOBISTOŚCI ZE ŚWIATA SPORTU WSPIERAJĄCE TARGI `ŚWIAT PIŁKI`

– Jerzy Dudek – Twarz Targów

– Tadeusz Pawłowski – Twarz Targów

– Sebastian Mila – Ambasador Turnieju „Świat Piłki Czeka”

– Lubos Kubik – Ambasador Targów

– Piotr Nowak

– Maciej Kalkowski

– Radosław Majdan

– Maciej Terlecki

– Andrzej Woźniak

– Tomasz Jagodziński

– Katarzyna Kiedrzynek

– Dariusz Tuzimek

– Adam Godlewski

– Roman Kołtoń

– Stefan Szczepłek

– Tomasz Zimoch

– Dariusz Szpakowski

– Michał Pol

VI. MEDIA INFO

1. BILETERIE

– GROUPON

– TicketPro

– Eventim

– eBilet

– Ruch

2. INNE FORMY REKLAMY:

– Reklama na nośnikach multimedialnych w Warszawskim Metrze

– Baner reklamowy na ogrodzeniu Stadionu PGE Narodowy

– Baner reklamowy na stronie www.pgenarodowy.pl oraz podstrona dedykowana wydarzeniu

FILMY PROMOCYJNE

  • Promocyjny

https://youtu.be/dKKxoSzuTBk

  • Sebastian Mila – Świat Piłki Czeka

https://youtu.be/pcPqHdY1aOM

  • Sebastian Mila – Wywiad

https://youtu.be/oMsjvPqU23s

  • Tadeusz Pawłowski

https://youtu.be/p_ThxQ0K_bg

  • Jerzy Dudek

https://youtu.be/x1U5focINCY