Obiekt na każdą porę roku

Ośrodek Sportu i Rekreacji z siedzibą w Malborku przy ul. Parkowej 3 zarządza obiektami sportowymi na terenie Malborka oraz organizuje liczne imprezy sportowo-rekreacyjne dla jego mieszkańców.

Obecnie OSiR w Malborku zarządza następującymi obiektami:

  • stadionem miejskim przy ul. Toruńskiej 60 (stadion lekkoatletyczny, boisko piłkarskie, boisko piłkarskie o nawierzchni syntetycznej z oświetleniem);
  • obiektem sportowym przy ul. Mickiewicza 59 (lodowisko, rolkowisko, ścianka do wspinaczki, korty tenisowe z oświetleniem);
  • targowiskiem miejskim przy ul. Grunwaldzkiej 10;
  • kąpieliskiem miejskim przy ul. Wileńskiej 1 (wypożyczalnia sprzętu pływającego, boiska do piłki plażowej).

Obiekt na każdą porę roku

Obiekt sportowo-rekreacyjny przy ul. Mickiewicza 59 w Malborku składa się z hali namiotowej o wymiarach 27 × 46 m z zapleczem (dwie szatnie z prysznicami, toalety, wypożyczalnia łyżew, kasa, pokój medyczny, zaplecze socjalne), dwóch kortów tenisowych ziemnych z oświetleniem, placu zabaw dla najmłodszych oraz urządzeń fitness.

W hali namiotowej w sezonie zimowym (15 listopada – 15 marca) funkcjonuje lodowisko o wymiarach 20 × 40 m, a w sezonie letnim (15 kwietnia – 30 października) rolkowisko, które wyposażone jest w profesjonalną matę STILMAT (20 × 40 m) z zaokrąglonymi bandami. Ścianka do wspinaczki o wysokości 5–11 m i trampolina czynne są w okresie letnim.

 

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 16

 

TEKST – Piotr Sadowski
FOTO – Archiwum OSiR Malbork