Pierwsza edycja targów Murawa za nami

W dniach 28–29 listopada 2019 r. w hali Atlas Arena w Łodzi odbyła się pierwsza edycja branżowych targów Murawa, poświęconych szeroko pojętej problematyce budowy i utrzymania muraw naturalnych i hybrydowych w Polsce.

Ten szeroki temat nie doczekał się jak dotychczas poważnej imprezy o charakterze targowo-edukacyjnym, dlatego też propozycja zorganizowania cyklicznego wydarzenia, spotkała się z dużym zainteresowaniem wystawców z Polski i zagranicy.

murawa-02322

Dla wszystkich zainteresowanych

Koncepcja imprezy opierała się na kontaktach B2B, lecz z uwagi na dużą ilość osób zaangażowanych w tematykę muraw sportowych, nie wykluczała nikogo, kto na co dzień opiekuje się boiskami. Do uczestnictwa zostali zaproszeni groundsmani i greenkeeperzy zajmujący się każdym rodzajem murawy sportowej, firmy branżowe, operatorzy stadionów, ośrodków sportu i rekreacji, boisk miejskich, gminnych i szkolnych, właściciele i operatorzy pól golfowych, jednostki budżetowe zajmujące się utrzymaniem obiektów sportowych, kluby i związki sportowe, architekci, firmy usługowe, wykonawcy obiektów sportowych i wreszcie instytucje naukowe i badawcze. Jak się okazało, była to doskonała okazja do bezpośredniej rozmowy z obecnymi i potencjalnymi klientami, a także do wypromowania nowych produktów.

Oprócz wystawców z Polski, dużą część stanowili wystawcy zagraniczni z takich krajów jak: Holandia, Niemcy, Turcja, Wielka Brytania czy Włochy, dla których, ze względu na rosnący poziom profesjonalizmu w tej dziedzinie, Polska jest atrakcyjnym rynkiem.

Do zobaczenia

Organizator imprezy przewidział dwa główne bloki: wystawienniczy, w którym firmy prezentowały swoją ofertę w ramach tradycyjnych stoisk targowych oraz edukacyjny, który obejmował prelekcje i panele dyskusyjne poświęcone tematyce targów. Taki wybór wydaje się logiczny i słuszny, co potwierdzali uczestnicy i goście targowi.

Słychać było głosy o poświęceniu większej uwagi części edukacyjnej, dlatego w kolejnych edycjach część ta będzie jeszcze bardziej rozbudowana i rozwijana. Wśród wystawców i zaproszonych gości można było usłyszeć deklaracje uczestnictwa w kolejnych edycjach targów Murawa. Zatem do zobaczenia!

 

TEKST I FOTO – Anna Surmińska