Puchar Polski na Narodowym od kuchni

Po raz pierwszy na Stadionie Narodowym spotkały się dwie polskie drużyny piłkarskie. To emocjonujące wydarzenie mogło się odbyć dzięki kilku miesiącom wytężonej pracy.

Dzięki współpracy operatora Stadionu Narodowego spółki PL.2012+ oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej powstał zintegrowany plan zarządzania wydarzeniem. Dzięki temu ponad 37 tys. kibiców mogło bezpiecznie obserwować sportowe zmagania piłkarzy Zagłębia Lubin i Zawiszy Bydgoszcz. Aby piłka klubowa mogła zagościć na Stadionie Narodowym, dla wygody i bezpieczeństwa kibiców, konieczna była instalacja dodatkowej infrastruktury tymczasowej, którą będzie można wykorzystać także podczas kolejnych spotkań.

Podczas meczu na stadionie pracowało 850 osób ze służb informacyjno-porządkowych i 50 członków sztabu medycznego, a ponad 150 osób dbało o stronę techniczną wydarzenia. Nad całością imprezy czuwało też ponad 50 przedstawicieli spółki PL.2012+, operatora Stadionu Narodowego.

Stadion Narodowy był przygotowany na różne warianty zachowań kibiców. Opracowano je wspólnie z policją. – Z pomocą przyszli nam kierownicy bezpieczeństwa obu klubów sportowych. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu mogliśmy poznać obyczaje i nawyki fanów tych drużyn. To z kolei pozwoliło nam zbudować pozytywną atmosferę na trybunach. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z policją i strażą pożarną, z którymi zarówno podczas przygotowań, jak i samego meczu, łączyły nas bardzo dobre relacje – mówi Paweł Chomentowski, Szef Bezpieczeństwa operatora Stadionu Narodowego PL.2012+.

Organizacja w dniu wydarzenia była nietypowa. Choć mecz Finału Pucharu Polski rozpoczynał się dopiero o godzinie 18.30, to Stadion Narodowy gościł kibiców już od godziny 13.00. Wtedy właśnie rozpoczynała się XIV edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Młodzi piłkarze na murawie stadionu rywalizowali o swoje trofeum. Dlatego też bardzo istotne było zadbanie o sprawne funkcjonowanie wszystkich stref gastronomicznych, które przez wiele godzin obsługiwały miłośników tak ważnego dla Polaków sportu. Podczas meczu zajmowało się tym ponad 380 osób.

– Organizacja Finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym to bardzo pracochłonne przedsięwzięcie, jednak jestem przekonany, że nasze starania zostały docenione przez tysiące fanów piłki nożnej, którzy spotkali się tego dnia na trybunach. Puchar Polski na Narodowym został ciepło przyjęty. Pokazało to sportowe zaangażowanie i doping kibiców – mówi Mikołaj Piotrowski, rzecznik operatora Stadionu Narodowego spółki PL.2012+.

 

Źródło: www.stadionnarodowy.org.pl