Ridery Husqvarna poradzą z każdym trawnikiem

Utrzymanie dużych terenów zieleni w dobrej kondycji i pożądanym kształcie – to jest dopiero wyzwanie. Aby temu sprostać potrzeba dużo maszyn o różnej funkcjonalności, co jest kosztowne i zajmuje sporo miejsca. Idealnym rozwiązaniem do pielęgnacji dużych terenów jest połączenie wszystkich potrzeb w jedną maszynę. Husqvarna posiada w swojej ofercie Ridery, które bez problemu uporają się z wszelkimi pracami dzięki szerokiej gamie wyposażenia dodatkowego.

Maszyny uniwersalne

Kierowane Riderami Husqvarna to sama przyjemność. Są to maszyny wygodne, zwrotne i łatwe w obsłudze. Dzięki przekładni hydrostatycznej sterowanej pedałami i intuicyjnym urządzeniom sterującym prowadzenie Ridera jest dziecinnie proste. W odróżnieniu od traktorów urządzenie tnące w Riderach jest przymocowane z przodu, co w rezultacie zapewnia dostęp do narożników oraz pod krzewy czy ławki parkowe. W traktorach nie widzimy pola cięcia, a w Riderach cały teren jest doskonale widoczny z fotela kierowcy. Ponadto, te samojezdne kosiarki mają przegubowy układ kierowniczy, który umożliwia zachodzenie tylnych kół przy skręcie pod maszynę. W efekcie maszyna jest bardzo zwrotna i ma minimalny promień skrętu przy pełnym skręcie. Husqvarna oferuje szeroki wybór Riderów oraz osprzętów dedykowanych do tych maszyn. Dzięki dużemu wyborowi akcesoriów, maszyny mogą być wykorzystane do pracy przez cały rok oraz są dostosowane do różnych potrzeb. Przyczepki, szczotki, rozsiewacze i wiele innych przystawek – każdy znajdzie to, co mu potrzeba.

Maszyny komunalne

Maszyny komunalne Husqvarna powstały z myślą o dostarczaniu różnorodnych rozwiązań i potrzeb klientów biznesowych tj. administratorzy osiedli mieszkaniowych, czy zieleń miejska. Wysokowydajne maszyny Husqvarna P525D i Husqvarna P524 są wytrzymałe, pełne mocy i bardzo zwrotne, dzięki czemu łatwo jest nimi kosić nawet najbardziej skomplikowane trawniki. Poradzą sobie też na ciasnych przestrzeniach oraz większych obszarach. Profesjonalna przekładnia zapewnia przyczepność i stabilność na terenach pochyłych, bez względu na panujące warunki. Wytrzymałe komponenty zwiększają trwałość użytkową maszyny i ograniczają przestoje. Maszyny Husqvarna szczególnie dobrze sprawdzają się w obiektach sportowych i hotelach, a także w spółdzielniach mieszkaniowych i firmach usługowych poszukujących wszechstronnej, bardzo zwrotnej maszyny wielofunkcyjnej.

Do ogrodów

Dla posiadaczy ogrodów ok. 2000 m 2 odpowiednimi modelami mogą być Ridery Husqvarna R216 lub Husqvarna R216 AWD. Te maszyny stanowią połączenie łatwości obsługi z dużą mocą i wydajnością. Prowadzenie ich to sama przyjemność. Dzięki nim praca będzie szybka, a wynik doskonały, ponieważ Ridery poradzą sobie nawet na wąskich i zróżnicowanych terenach. Maszyny samojezdne Husqvarna są bardzo zwrotne i mają minimalny promień skrętu przy pełnym skręcie. Umieszczone z przodu urządzenie tnące zapewnia intuicyjną obsługę oraz dobry dostęp do terenu koszenia. Ponadto, modele AWD charakteryzuje lepsza przyczepność na terenach nierównych, mokrych i śliskich oraz na pochyłościach. Automatycznie dostosowuje przyczepność każdego z kół, zależnie od sytuacji i stanu podłoża.

Rider z koszem zbierającym

Rider Husqvarna RC 320Ts AWD to wysokowydajna kosiarka samojezdna wyposażona w dużej pojemności kosz zbierający trawę oraz system kompresji ścinków, dzięki czemu mieści on dwa razy więcej trawy niż konwencjonalna maszyna z opcją zbierania. Rider Collection daje możliwość wyboru trybu pracy, przełączania „w biegu” ze zbierania na rozdrabnianie, bez konieczności zatrzymywania maszyny. Funkcjonalności te wydłużają znacznie czas pracy bez konieczności częstego opróżniania kolektora i zwiększają efektywność. Serwis i czyszczenie Ridera są bardzo proste, dzięki wykorzystaniu specjalnej pozycji serwisowej 90° polegającej na podniesieniu przedniego urządzenia tnącego.

fot. Husqvarna AB (1)