Robot koszący Husqvarna – idealny pomocnik na Twoim boisku

Koszenie trawy jest jednym z najważniejszych elementów dobrze przygotowanego boiska. Murawa stadionów i boisk to przecież cichy bohater wszystkich piłkarskich rozgrywek

 

hus_022Specjaliści od murawy dbają o jej odpowiedni kształt, kondycję i piękny wygląd. Jej jakość i odpowiednia wysokość mają wpływ nie tylko na warunki rozgrywek, lecz także na prestiż obiektów sportowych. Roboty koszące Husqvarna Automower® doskonale i samodzielnie zadbają o równą, idealnie przystrzyżoną murawę. Zaoszczędzony dzięki temu czas pracownicy odpowiedzialni za pielęgnację zieleni obiektu, mogą przeznaczyć na inne, ważniejsze czynności.

Kosiarki automatyczne Husqvarna Automower® to inteligentne, w pełni zautomatyzowane maszyny do samodzielnego koszenia trawników, które zyskują coraz większą rzeszę zwolenników wśród m.in.: zarządców obiektów sportowych, hotelowych i wypoczynkowych. Kosiarki dbają o trawnik przez całą dobę, nawet w bardzo skomplikowanych ogrodach. Radzą sobie z terenami o nachyleniu do 45%, a od 2019 r. nawet do 70%. Zasilane energią elektryczną, pracują cicho i efektywnie. Funkcja Automower Connect® umożliwia zdalne sterowanie i zarządzanie maszyną z dowolnego miejsca na Ziemi.

Idealnie skoszona murawa bez wysiłku

Jakość murawy wpływa na prestiż, wartość estetyczną i warunki sportowych rozgrywek. Odpowiednio zadbana, idealnie przystrzyżona murawa niewątpliwie zachwyci piłkarskie ekipy. Jednym z podstawowych i nieuniknionych zabiegów pielęgnacyjnych murawy jest jej koszenie. Tradycyjne kosiarki pochłaniają sporo czasu i wysiłku wyznaczonego do tych zadań pracownika. Natomiast roboty koszące Husqvarna Automower® mogą pracować 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, bez naszego udziału, niezależnie od kształtu trawnika i obecności przeszkód.

Dbałość o murawę stadionu czy boiska wymaga szeregu istotnych czynności, wykonywanych w odpowiednim czasie i wymagających systematyczności. Jednym z najważniejszych aspektów pielęgnacji murawy jest jej koszenie. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom Husqvarna oferuje zarządcom obiektów sportowych pierwszoligowego pomocnika – robota koszącego Husqvarna Automower®. Z jego pomocą murawa będzie koszona samodzielnie, regularnie, wraz z tempem wzrostu trawy, z pełną dokładnością i na ściśle określoną wysokość. Maszyna pracuje niemal bezszelestnie, w słońcu czy w deszczu, bez uszczerbku na jakości pracy i bardzo efektywnie wykorzystuje energię. Do obsługi przez robota 1000 m2 trawnika potrzeba energii elektrycznej porównywalnej do zasilania 11-watowej żarówki – mówi Paweł Przywózki, ekspert Husqvarna Poland Sp. z o.o.

Jak to działa?

hus_023Maszyny Husqvarna Automower® z serii 500 obsługują zróżnicowane trawniki do 5000 m², przycinając trawę z wydajnością ponad 200 m²/h, z licznymi przeszkodami, wąskimi przejściami i stromymi zboczami do 45% (24°). To znacznie większe pochyłości niż te, które możemy kosić maszynami spalinowymi (15°). Nie ma też potrzeby zbierania skoszonej trawy bo roboty koszą niewielkie jej przyrosty, a skoszone ścinki spadają na ziemię i rozkładają się tworząc naturalny nawóz wspomagający zdrowy wzrost trawnika. Nieregularny sposób poruszania się robota i systematyczne koszenie dostosowane do wzrostu trawnika sprawiają, że trawa krzewi się i gęstnieje, co po kilku tygodniach daje widoczny, dodatni efekt jakościowy.

Niezwykle istotną cechą kosiarek Husqvarna Automower® jest to, że mogą pracować w każdych warunkach atmosferycznych i same odnajdują stację dokującą w celu naładowania akumulatora. Za pomocą aplikacji Automower® Connect na smartfonie i usłudze Husqvarna Fleet Services™ można z łatwością monitorować urządzenia i zdalnie zarządzać całą flotą maszyn z dowolnego miejsca na świecie. W tym czasie pracownicy odpowiedzialni za pielęgnację zieleni obiektu mogą realizować inne, ważniejsze zadania – dodaje Paweł Przywózki.

Spółka Husqvarna® to największy, światowy producent wysokiej klasy maszyn, urządzeń i akcesoriów do pielęgnacji zieleni w parkach, lasach i ogrodach. Jest również europejskim liderem w produkcji systemów nawadniających, a także wiodącym producentem narzędzi tnących i diamentowych dla przemysłu budowlanego.

Kontakt:

Husqvarna Poland Sp. z o.o.

tel.: 22 330 96 00

husqvarna@husqvarna.pl

www.husqvarna.pl

 

TEKST I FOTO – Firma Husqvarna