Reklama

Stadion w Rzeszowie

Nowe wyzwania

Na piłkarsko-żużlowym Stadionie Miejskim w Rzeszowie ruszyła budowa nowej trybuny wschodniej. Prace rozpoczęły się w czerwcu 2011 roku i potrwają do końca marca 2012 roku. Obiekt został wybudowany na początku II połowy XX wieku i był kilkakrotnie modernizowany.

Widownia trybuny wschodniej będzie miała pojemność 4716 miejsc wyposażonych w krzesełka o parametrach określonych w aktualnych przepisach PZPN i UEFA. Została ukształtowana na dwóch poziomach. Wejście widzów zapewniono z poziomu alei Powstańców Warszawy na poziomie I piętra. Z tego poziomu publiczność przechodzi przez klatki schodowe na trybunę górną. Dźwig osobowy łączy dwa poziomy i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Widownia
Kształt widowni dwupoziomowej został ustalony na podstawie krzywej widoczności. Poziom pierwszego rzędu to 1,6 m ponad poziomem krawężnika toru żużlowego. Widownia jest wykonana w konstrukcji żelbetowej ze stopniami prefabrykowanymi żelbetowymi. Wszystkie stropy zewnętrzne są wylewane z betonu szczelnego. Widownia jest zadaszona. Połać dachu będzie wykonana z przezroczystych, wielkokomorowych płyt poliwęglanowych…

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 7/2012

 


TEKST I FOTO: URZĄD MIEJSKI W RZESZOWIE