Zawsze profesjonalni i niezawodni

foot-0231Grudzień jest czasem, gdy wszystkie piłkarskie klasy rozgrywkowe w naszym kraju kończą rundę jesienną. Jednak myli się ten, kto myśli, że to czas błogiego lenistwa. Wręcz przeciwnie – w profesjonalnym klubie, okres po zakończeniu rundy jesiennej i przed rozpoczęciem wiosennej to czas wytężonej pracy. To właśnie on jest decydujący w kontekście walki o punkty, dlatego też warto zadbać o to, żeby zimowy obóz zapewnił optymalizację przygotowań do wiosennych rozgrywek.

Lubimy popadać w skrajności. W latach 80. i 90. XX wieku pokutowało przekonanie, że piłkarze swoją formę muszą szlifować w górach. Od początku XXI wieku panuje pogląd o konieczności organizacji zimowych zgrupowań w ciepłych krajach. Jak się okazuje, można skutecznie połączyć te dwa światy i zorganizować optymalny obóz szyty na miarę potrzeb i możliwości drużyny. Footballcode.eu od lat organizuje obozy piłkarskie dla klubów każdej klasy rozgrywkowej zarówno w kraju, jak i za granicą.

Byłem zawodowym piłkarzem, dlatego wiem, że troska o detale podczas zgrupowania ma kluczowe znaczenie. Nic więc dziwnego, że inne wymagania będzie miała drużyna ekstraklasowa, inne pierwszoligowa, a dla akademii piłkarskich czy np. piłkarskich drużyn kobiecych, decydujące znaczenie będą miały jeszcze inne czynniki – mówi Grzegorz Górski, prezes Footballcode.eu.

Kraj czy zagranica

W ostatnich latach największą popularnością cieszą się Turcja, Hiszpania i Cypr. Tymczasem wiele rodzimych boisk i hoteli oferuje najwyższy poziom światowy, zatem zbudowanie optymalnej formy nie nastręcza najmniejszego problemu. Jednak pogoda, szczególnie w zimowych miesiącach, potrafi być kapryśna. Jak się okazuje, nawet to nie stanowi problemu.

W bazie obiektów na footballcode.eu mamy boiska z trawą naturalną i sztuczną, zadaszone i pod balonem. Dlatego też treningi mogą się odbywać w warunkach odwzorowujących wczesną wiosnę, gdy pogoda jest zmienna lub też kilkunastostopniową aurę panującą w dalszej części rozgrywek. Są jednak drużyny, które zimowe przygotowania będą chciały połączyć z obozem za granicą. Co wtedy? Grzegorz Górski z Footballcode.eu zachęca do korzystania z nowych kierunków podróży, takich jak Gruzja czy Chorwacja.

Oczywiście organizujemy obozy w Hiszpanii czy Portugalii, ale dla naszych drużyn piłkarskich odkrywamy też nowe miejsca, takie jak: Chorwacja, Gruzja, Czechy czy Białoruś. Przelot do Gruzji lub Chorwacji jest często bardziej wygodny niż do Turcji czy na Cypr, a zarówno warunki, jak i sama infrastruktura treningowa gwarantują optymalny poziom przygotowań – dodaje Grzegorz Górski.

foot-0232Piłka nożna to (nie) wszystko

Nie samą piłką żyje człowiek, dlatego też obóz przygotowawczy musi obejmować szereg dodatkowych udogodnień, które pozwolą zoptymalizować intensywny czas przygotowań. Począwszy od dogłębnej analizy treningowej, poprzez regenerację organizmu, na organizacji wolnego czasu skończywszy.

Praca pod okiem trenera Nawałki nauczyła mnie, że to właśnie detale budują przewagę, dlatego też organizując obozy piłkarskie, nasz zespół skupia się na najdrobniejszych szczegółach. Wchodząc na stronę footballcode.eu można samodzielnie skonfi gurować plan obozu bądź też skorzystać z fachowego, a przy tym bezpłatnego doradztwa. Dzięki temu można wybrać m.in. rodzaj murawy, typ boiska, sprzęt sportowy na siłowni, a także potencjalnych sparingpartnerów. Nie można zapomnieć, że podczas zgrupowania należy zapewnić optymalne warunki do zagospodarowania wolnego czasu (rower, kino, quady, off-road). Obozy spod znaku Footballcode cechuje różnorodna i oryginalna oferta działań typu team building – podkreśla Grzegorz Górski.

Jest już za późno?

Nigdy nie jest za późno. Co prawda większość drużyn ma już od dawna zaplanowane obozy zimowe i skupia się na letnich przygotowaniach, niemniej jednak baza footballcode.eu, licząca kilkaset obiektów, stwarza zupełnie nowe możliwości. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nawet w ostatniej chwili zorganizować obóz, który pozwoli zbudować odpowiednią formę drużyny.

Już kilka razy w swojej karierze spotkałem się z sytuacją, gdy dosłownie na kilka dni przed zaplanowanym obozem, dzwonił do mnie kierownik drużyny z prośbą o organizację zgrupowania „na wczoraj”, bo ich plany zawiodły. Duża baza obiektów w kraju i za granicą jest w takich przypadkach ogromnym ułatwieniem, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby szybko zorganizować obóz szyty na miarę – mówi Grzegorz Górski.

 

 

TEKST I FOTO – FIRMA FOOTBALLCODE.EU