Reklama

Znów liczy się jakość

InterHall Sp. z o.o. w dobrej kondycji przetrwała okres zawirowań i licznych upadłości na rynku budownictwa sportowego. Od początku działalności firma stawia na jakość wykonywanych kontraktów. Stara się nawiązywać partnerskie stosunki z inwestorami. Po okresie, w którym na rynku budownictwa sportowego musiała konkurować z bardzo dużą liczbą firm, które trafiły na rynek z uwagi na program Orlik 2012, obecnie ograniczenie ilości podmiotów działających na rynku pozwala na zmianę postrzegania jego uczestników przez zamawiających. Niestety, minione kilka lat zniszczyło opinię całej branży. Liczne upadłości oraz nieterminowe wykonanie inwestycji, często z nienależytą starannością i jakością, sprawiły, iż zamawiający zaczęli podchodzić do oferentów z obawami i podejrzliwością. Nie były to zachowania bezpodstawne. Nowa sytuacja, w której podmiotów jest mniej, pozwala prezentować jakość, na której zawsze firmie InterHall zależało. Skutkiem tego powinno być odzyskanie zaufania wśród zmawiających.

interhall_00001

Hala pneumatyczna InterHall na boisku treningowym Legii Warszawa

Rocznie firma realizuje kilkadziesiąt kontraktów. Są to boiska, bieżnie, korty tenisowe oraz hale pneumatyczne. Największa hala pneumatyczna w Polsce została wyprodukowana przez InterHall w zeszłym roku. W sezonie zimowym funkcjonuje przy stadionie Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie, gdzie zadasza pełnowymiarowe boisko. Na stronie internetowej firmy (www.interhall.pl) można zapoznać się z materiałem filmowym pokazującym proces montażu hali.

Baza Wisły Płock

InterHall kompleksowo wykonał także bazę treningową dla Wisły Płock. Realizacja odbyła się w formacie – zaprojektuj i wybuduj. Co ciekawe, genezą tego projektu był budżet obywatelski. Projekt hali zadaszającej boisko treningowe zdobył największą ilość głosów, co pokazuje wielokrotnie opisywany na łamach prasy specjalistycznej problem braku zadaszonych boisk piłkarskich w naszym kraju. W ramach inwestycji wykonano projekt oraz boisko z nawierzchni syntetycznej, produkowanej przez preferowanego producenta FIFA ACT Global Sports. Jest to system oparty na shockpadzie oraz murawie o wysokości 45 mm, zasypanej piaskiem i granulatem termoplastycznym HOLO. Granulat Holo jest w 100% recyklowany, nie kompaktuje się i jest bezwonny. Może być z powodzeniem wykorzystywany powtórnie po zużyciu się murawy, która zwykle, w zależności od eksploatacji, wymieniana jest co 7–12 lat. Boisko o powierzchni 3130 m2 zadaszone zostało halą pneumatyczną InterHall. Tak jak w przypadku hali na boisku treningowym Legii Warszawa, zamiast fundamentu betonowego zastosowano system kotew gruntowych. Jest to idealne rozwiązanie dla boisk już istniejących. Nie wymaga ciężkiego sprzętu i jest montowane bez szkody dla nawierzchni, co więcej, prace są wykonywane w sposób nieingerujący w eksploatację boiska. Hala ogrzewana jest za pomocą ciepła systemowego, maszynownia wyposażona jest w wymiennik ciepła na gorącą wodę. W skład bazy treningowej wchodził również domek klubowy w technologii murowanej, z szatniami, natryskami i siłownią. Cały kompleks został oddany do użytku w listopadzie 2014.

z16946591Q,Otwarcie-pierwszego-krytego-boiska-w-Plocku

Baza treningowa Wisły Płock

kotwy gruntowe

Montaż kotew gruntowych

Jedenaście obiektów z certyfikatami FIFA

InterHall boisko piłkarskie dla RKS Garbarnia Kraków uzyskało certyfikat FIFA 2 STAR. Był to dziesiąty certyfikat FIFA uzyskany przez tę firmę.

Jedenasty certyfikat FIFA 2 Star został przyznany w lutym 2014 roku dla boiska wchodzącego w skład wykonanej przez InterHall Małopolskiej Areny Lekkoatletycznej. Realizacja tej inwestycji trwała od 2012 roku. Boisko otacza pełnowymiarowa bieżnia lekkoatletyczna o powierzchni ponad 8000 m2, zrealizowana w technologii CONIPUR M, zamontowano na nim oświetlenie, wykonano trybuny, ciągi piesze i jezdne oraz szatnie z natryskami. Małopolska Arena Lekkoatletyczna w dniu 9 października 2014 roku w konkursie Budowniczowie Polskiego Sportu została wybrana Sportowym Obiektem Roku 2014.

IMG_1119

Hala pneumatyczna InterHall FCBescola Varsovia w Warszawie

W październiku 2014 roku oddano także do użytku kompleks sportowy w Lubyczy Królewskiej. W skład realizowanej inwestycji wchodziło pełnowymiarowe boisko piłkarskie, otoczone czterotorową bieżnią lekkoatletyczną, trybunami, pełnowymiarowym boiskiem z trawy naturalnej, zmodernizowanym budynkiem z szatniami i natryskami, boiskiem wielofunkcyjnym z poliuretanu oraz skateparkiem.

garbarnia 005

Boisko RKS Garbarnia Kraków

lubycza odbior 012

Kompleks Sportowy w Lubyczy Królewskiej

Opisane powyżej inwestycje to tylko mała część kontraktów realizowanych co roku przez InterHall Sp. z o.o. Firma z optymizmem patrzy w przyszłość. W naszym kraju jeszcze wiele obiektów wymaga modernizacji.

Kontakt:

interhall

InterHall Sp. z o.o.
ul. Józefowska 6
40-144 Katowice
tel.: +48 32 353 48 79
faks: +48 32 250 09 15
poczta@interhall.pl, www.interhall.pl

 

TEKST I FOTO – Firma InterHall