Alsanit – wyposażanie wnętrz, w których chce się przebywać

als-0201Obecnie każde wnętrze użyteczności publicznej, szczególnie wnętrze szatni basenowych, postrzegane jest już nie tylko z perspektywy inwestora, dla którego najważniejsze jest pragmatyczne podejście do tematu realizacji. Przede wszystkim bierze się pod uwagę potencjalnego użytkownika, który ma chętnie z tego wnętrza korzystać. Dlatego tak ważną rolę odgrywają właściwa aranżacja, dobór kolorów i materiałów, które będą odpowiednio wytrzymałe, ale także tę aranżację ułatwią.

Trwałość i atrakcyjny wygląd

Ze względu na warunki użytkowania szafki basenowe z laminatu HPL są najlepszym rozwiązaniem. Zabudowa na przedmioty osobiste do aquaparków musi być trwała i odporna na dużą wilgoć, natężenie chloru, a także uszkodzenia mechaniczne. Meble i wyposażenie parków wodnych musi też dobrze wyglądać, a HPL jest materiałem wyjątkowo trwałym i daje wiele możliwości aranżacyjnych. Paleta kolorów oraz wzorów jest obszerna – od popularnej obecnie gamy szarości po struktury drewnopodobne w kolorze zarówno jasnego, jak i ciemnego drewna.

Projektanci z firmy Alsanit służą pomocą przy aranżowaniu nowych obiektów lub odświeżaniu już funkcjonujących. Uwzględniony zostaje przy tym istniejący już wygląd wnętrza, by zabudowy w pełni wkomponowały się w pomieszczenie.

Wystarczy na przykład, że drzwi w szafach metalowych, które jeszcze niedawno były bardzo chętnie umieszczane w szatniach, również basenowych, zastąpi się drzwiami wykonanymi z materiału wodoodpornego HPL, a żywotność takiej szafy nieporównywalnie wzrasta.

Nie jest to jednak jedyne alternatywne rozwiązanie dla zabudowy w całości wykonywanej z HPL. W pomieszczeniach szatniowych można stosować bardzo ciekawe połączenie materiałów – metalu i szkła. W ofercie firmy Alsanit znajduje się seria METAL+, która wykorzystuje korpusy z lakierowanej stali. Są one wytrzymałe, a zarazem lekkie i nowoczesne. Drzwi do szafek mogą być wykonane nie tylko z laminatu kompaktowego HPL, lecz także z hartowanego szkła lakierowanego na wybrany kolor. Hartowanie zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ drzwiczki stają się twarde i odporne na uszkodzenia, a nawet po zbiciu ulegają rozpadowi na kryształy niezawierające ostrych krawędzi. Szafy takie wyglądają bardzo ekskluzywnie.

Optymalnie zorganizowana przestrzeń

Jeszcze kilka lat temu na basenach można było zobaczyć wyłącznie szafki z drzwiami typu L. Pomimo że układ L wydaje się bardziej atrakcyjny w zestawieniu kilku szaf, rozwiązanie to powoli ustępuje miejsca bardziej funkcjonalnym i tańszym w produkcji zabudowom z drzwiami w kształcie prostokąta. Ponieważ szafki można wyposażyć w drążki, haczyki na ubrania oraz dodatkowe półki, wnętrze szafy w kształcie prostokątnym pozwala na dogodniejszy podział jej przestrzeni, a użytkownikom w sposób optymalny umożliwia rozmieszczenie odzieży i przedmiotów osobistych.

Niezależnie jednak od wybranego rodzaju zabudowy konstruktorzy Alsanit zawsze pomogą wykorzystać przestrzeń szafy w możliwie najlepszy sposób.

Wyposażenie ALSANIT trafiło już do kilkuset kompleksów sportowych na terenie Polski i UE.

Szczegóły oferty znajdą Państwo na stronach www.alsanit.pl oraz na www.ubranioweszafki.pl

 

TEKST I FOTO – Firma Alsanit