Jak zorganizować idealny obóz piłkarski?

Sezon ligowy zakończony, czas na krótki odpoczynek i… zaczynamy budować formę na nowy sezon. Rosnąca profesjonalizacja piłki nożnej wymusza zarówno na piłkarzach, jak i trenerach oraz działaczach optymalizację działań związanych z przygotowaniem do ligowych rozgrywek. Skończyły się czasy, gdy obóz można było zorganizować byle gdzie i byle nie w klubie. Każdy ceni swój czas, dlatego dobrze jest oddać obowiązek przygotowania obozu profesjonalistom, którzy zadbają o każdy detal, a samemu skupić się na tym co najważniejsze – na optymalnym treningu.

Troska o detale

Coraz częściej słyszymy o obozach szytych na miarę. Na czym to polega? Temat przybliży Grzegorz Górski, do niedawna czynny piłkarz Ekstraklasy, a od kilku lat prezes footballcode.eu, firmy zajmującej się kompleksową organizacją obozów piłkarskich.

Praktyka pokazuje, że nawet najmniejszy detal może mieć decydujące znaczenie o powodzeniu obozu. Niespełna miesiąc temu organizowaliśmy obóz przygotowawczy przed Mistrzostwami Świata U-20 dla reprezentacji Urugwaju. Oprócz szeregu udogodnień, które zapewniliśmy, piłkarze i sztab potrzebowali czwartego posiłku, który był serwowany około godziny 16. Ten, wydawać by się mogło, drobny detal kulturowy, okazał się kluczowy dla reprezentacji, która dotarła do ćwierćfinału mistrzostw rozgrywanych w Polsce. Zorganizowanie pełnego pakietu posiłków, pobytu, boisk treningowych i logistyki nie nastręczyło specjalistom z footballcode.eu większych problemów, bowiem przez kilka lat ten „sportowy booking.com” zgromadził kilka tysięcy najlepszych obiektów z całej Polski. Trener, dyrektor sportowy, a także rodzic może w łatwy sposób dokonać wyboru, samodzielnie korzystając z bazy obiektów dostępnych na portalu lub też skontaktować się z pracownikami infolinii, którzy przedstawią ofertę obozu szytego na miarę – mówi Grzegorz Górski, prezes footballcode.eu.

To właśnie troska o detale i pełna skalowalność decydują o powodzeniu obozu. Footballcode.eu pozwala na organizację zgrupowania od adeptów piłkarskiej akademii począwszy, przez seniorskie drużyny damskie i męskie, na reprezentacjach skończywszy.

foot-02201

Dobry przykład

Jako kolejny przykład można podać juniorską drużynę Wisły Kraków, która zwróciła się do serwisu z prośbą o organizację obozu. Oprócz pełnego pakietu świadczeń nasi doradcy zorganizowali młodym piłkarzom mobilne bramki 5 × 2 m, dzięki czemu, niezależnie od pory dnia, mieli zapewnioną maksymalną intensywność treningu.

Spełnienie tego warunku nie byłoby możliwe, gdyby nie kompleksowe wyposażenie jednego z obiektów dostępnych na footballcode.eu. Można tutaj mówić o efekcie synergii, bowiem gdyby nie portal, o doskonałym wyposażeniu obiektu wiedziałaby zaledwie garstka osób. Tymczasem poczynione przez MOSiR inwestycje przyczyniły się do tego, że kolejne kluby, idąc w ślady Wisły Kraków, zdecydowały się na skorzystanie z zaplecza treningowego tego ośrodka.

Kobiece drużyny piłkarskie

Wreszcie nie sposób nie wspomnieć o kobiecych drużynach piłkarskich, które z roku na rok odnoszą coraz większe sukcesy, co również przekłada się na wzrost profesjonalizacji. Dobrym przykładem jest kobieca drużyna GKS Katowice, która gra w kobiecej Ekstraklasie. Oprócz szeregu innych potrzeb, wymagała odpowiednio wyposażonej siłowni oraz boisk, które pozwoliły na realizację zaprogramowanych jednostek treningowych.

Jest to kolejny dowód na to, że o sukcesie danego ośrodka decydują permanentne inwestycje, które pozwalają na maksymalizację atrakcyjności bazy treningowej. Ośrodki sportowe w naszym kraju oferują naprawdę najwyższy poziom, często mają jednak problem z dotarciem ze swoją ofertą do właściwych osób. W tym miejscu wkracza do gry portal footballcode.eu, który łączy środowisko sportowe z najlepszymi obiektami w Polsce.

Coś dla najmłodszych

Na koniec trzeba wspomnieć o najmłodszych adeptach piłkarskich, którzy, trenując w akademiach piłkarskich rozsianych w całej Polsce, szukają optymalnego miejsca do organizacji obozu. Footballcode.eu ma ofertę również dla nich. Realizując ideę obozów szytych na miarę, opracowujemy zgrupowania dla młodych piłkarzy, troszcząc się o optymalne warunki dla ich rozwoju. Dlatego też zarówno rodzice, jak i piłkarze będą mogli skorzystać z dedykowanej aplikacji na smartfony, która poinformuje ich każdego dnia o przebiegu zgrupowania.

Autorskie rozwiązania analityczne pomagają zwrócić uwagę trenerów na detale, które wpływają na optymalny rozwój młodego zawodnika. Zapraszamy do odwiedzenia strony www.footballcode.eu i przekonanie się, jak można zorganizować optymalny obóz piłkarski.

Więcej informacji pod adresem:

https://footballcode.eu/

 

TEKST I FOTO – Firma Footballcode.eu