Modernizacja hali sportowej w Poznaniu

pozn_022

Hala POSiR w Poznaniu przeszła gruntowną modernizację. Był to wysłużony obiekt, który na początku 2018 r. miasto przejęło od Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego

 

10 listopada 2018 r. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oddały do użytku zmodernizowaną halę sportową C przy ul. Jana Spychalskiego w Poznaniu. Hala ma kubaturę 13 535 m3, powierzchnię 1500 m2 i wysokość 11,3 m. Koszt modernizacji wyniósł 1 760 000 zł.

Prace budowlane

Prace budowlane trwały od końca maja do połowy października 2018 r. Objęły remont elewacji i naprawę dachu. W hali sportowej przeprowadzono ogólną modernizację umożliwiającą rozgrywanie meczów I ligi piłki ręcznej. Hala zyskała posadzkę sportowo, powierzchniowo i punktowo elastyczną z nawierzchnią poliuretanową, nowe oświetlenie oraz nagłośnienie. Dzięki rozkładanym trybunom hala C pomieści widownię do 200 osób.

W obiekcie przebudowano i zmodernizowano także zaplecze sanitarno-techniczne, wymieniono stolarkę okienną oraz drzwi zewnętrzne. W hali zainstalowano monitoring, a przed halą pojawiła się nowa nawierzchnia z kostki betonowej.

pozn_023

Hala C powiększy bazę treningową POSiR, która będzie służyć przede wszystkim stowarzyszeniom i klubom sportowym. Modernizację obiektu zrealizowano tak, żeby z hali mogli korzystać zawodnicy i zawodniczki gier zespołowych, a w szczególności zespoły piłki ręcznej i hokeja na trawie.

Ważne wydarzenia sportowe

pozn_024Otwarcie uświetnił międzynarodowy mecz piłki ręcznej kobiet pomiędzy klubami KSAP-Poznań a TV Hannover-Badenstedt. Kilka dni później, 16 listopada, obiekt był areną ważnego wydarzenia międzynarodowego – meczu w ramach eliminacji drużynowych Mistrzostw Europy kobiet w tenisie stołowym: Polska – Ukraina.

 

TEKST – Filip Borowiak

FOTO – Bartosz Jasiński