Obiekty przestrzeni aktywności miejskiej – innowacyjne projekty Slo Concept

Slo Concept to zespół doświadczonych projektantów obiektów sportowych i rekreacyjnych, który od 2003 roku wykonał ponad 800 koncepcji zagospodarowania przestrzeni aktywności miejskiej. Tego typu obiekty wymagają od projektanta precyzji, umiejętności i dbałości o każdy szczegół. Slo Concept to osoby blisko związane z branżą sportów ekstremalnych, dzięki czemu ich projekty gwarantują bezpieczeństwo użytkowników oraz funkcjonalność zagospodarowanego terenu.

Projekty koncepcyjne

Zespół Slo Concept zapewnia mieszkańcom przestrzeń do aktywnego wypoczynku, wspólnej zabawy i treningów z dziećmi oraz rozwijania pasji lokalnej młodzieży. Innowacyjne obiekty sportowe typu skatepark, wakepark, dirt park, pumptrack, parkour park czy street workout park stały się świetną alternatywną na spędzanie czasu wolnego z rodziną i przyjaciółmi. Przed przystąpieniem do pracy nad projektem zagospodarowania przestrzeni aktywności miejskiej projektanci Slo Concept organizują konsultacje społeczne z mieszkańcami i przyszłymi użytkownikami obiektów. Takie rozmowy pozwalają na rozpoznanie potrzeb oraz stworzenie pierwszych koncepcji parków rekreacyjno-sportowych. W czasie późniejszych prac nad projektem koncepcje mogą ulec modyfikacji, co oznacza, że na tym etapie uwagi i propozycje mieszkańców są uwzględniane w wariantowych rozwiązaniach.

slo_0114

slo_0214

Zagospodarowanie terenu pod przestrzeń aktywności miejskiej to również uwzględnienie infrastruktury towarzyszącej: oświetlenia, zaplecza sanitarnego, małej architektury (kosze na śmieci, ławki), stojaków na rowery oraz parkingu. Ważne, aby tego typu obiekty znajdowały się w niedużej odległości od przystanków komunikacji zbiorowej. Mniejsze znaczenie ma za to ukształtowanie terenu. Obiekty Slo Concpet powstają na różnych nawierzchniach, a naturalne nierówności zostają wykorzystane do ukształtowania urządzeń sportowych. Pozwala to na uzyskanie harmonii pomiędzy naturalnym krajobrazem a nowoczesną architekturą sportową.

slo_0314

slo_0414

Profesjonalny projektant

Zagospodarowanie przestrzeni aktywności miejskiej wymaga kilkuletniego doświadczenia oraz znajomości branży sportowo-rekreacyjnej. Wybór profesjonalnego projektanta gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników i funkcjonalność powstałych obiektów. Urządzenia sportowe powinny zostać wkomponowane w otoczenie, tak aby nie spowodować zagrożenia dla użytkowników i spełniać wymagania wizualne. Istotny jest również ostateczny wybór firmy wykonującej prace budowlane. Tylko przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w budowie obiektów typu skatepark, wakepark, dirt park, pumptrack, parkour park czy street workout park zagwarantują najwyższą jakość urządzeń i zadbają o estetykę otoczenia.

slo_0514slo_0614

Dokumenty, projekty i pozwolenia

Slo Concept wykonuje również projekty budowlane oraz wykonawcze do zagospodarowania przestrzeni aktywności miejskiej. Kompletność takiej dokumentacji jest niezbędnym elementem całej inwestycji, a jakość i dokładność jej sporządzenia wpływa na proces budowy obiektów. Projekt wykonawczy obejmuje przedmiar, kosztorys inwestorski oraz specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót. Dokumenty te pozwalają na sporządzenie istotnych warunków zamówienia i realizację inwestycji w sposób należyty.

UWAGA:

1. Przestrzeń aktywności miejskiej powinna zostać zaprojektowana przez osobę doświadczoną. Dzięki temu obiekty będą funkcjonalne, a jego użytkownicy bezpieczni.

2. Przed zleceniem projektu zadbaj, aby w Twoim mieście odbyły się konsultacje społeczne. Dzięki temu parki spełnią oczekiwania przyszłych użytkowników, a ich projekty zostaną dostosowane do budżetu miasta.

3. Obiekty sportowe nie muszą posiadać kształtu kwadratowego boiska. Wybierając profesjonalnego projektanta, urządzenia sportowe mogą zostać wkomponowane w przestrzeń miejską oraz poprawiać estetykę otoczenia.

slo_0714

slo_0814

 

slo_concept

 

 

TEKST I FOTO – Firma Slo Concept