Reklama

Techramps = innowacja

Od 15 lat wszystkie urządzenia produkowane przez firmę Techramps spełniają normę PN-EN 14974+A1:2010 oraz certyfikowane są przez firmę posiadającą akredytację PCA1. Firma jest liderem na rynku polskim w budowie betonowych i drewnianych skateparków. Pracownicy Techramps to osoby ściśle związane ze sportami ekstremalnymi, dzięki czemu zaprojektowane i wybudowane przez nas obiekty spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Budując nasze parki, mamy zawsze na uwadze bezpieczeństwo i poprawne rozmieszczenie elementów.

Decyzje projektowe i specyfikacja istotnych warunków zamówienia

Ostateczny wygląd, jakość i funkcjonalność skateparków zależy od poprawnego zaprojektowania urządzeń i dokładnego przygotowania SIWZ, zaś technologia wykonania powinna być dostosowana do budżetu miasta, lokalizacji oraz preferencji przyszłych użytkowników. Bogaty park maszynowy pozwala firmie Techramps na budowę skateparków w dowolnym kształcie. Przed przystąpieniem do realizacji inwestycji Techramps przeprowadza konsultacje społeczne z młodzieżą, co pozwala na rozpoznanie potrzeb przyszłych użytkowników i dopasowanie urządzeń do ich preferencji.

Profesjonalny wykonawca

Wykonawcą skateparku, niezależnie od technologii, powinna być firma posiadająca: doświadczenie, wyspecjalizowanych pracowników oraz specjalistyczny osprzęt. Zaleca się, by władze jednostek samorządów terytorialnych wymagały od potencjalnych wykonawców przedstawienia poświadczenia o wykonaniu kilku robót budowlanych o wartości zbliżonej do wartości planowanej inwestycji. Skateparki to specyficzne obiekty sportowe, których zaprojektowanie i budowa wymaga również praktycznej znajomości branży skateboardowej.

Miasto z potencjałem

Obiekty Techramps dostosowane są do organizacji zawodów i eventów na dużą skalę. Pracownicy firmy zajmują się kompleksową aranżacją takich wydarzeń, które stanowią doskonałą promocję dla miast i gmin. W skateparkach istnieje możliwość połączenia zawodów skateboardowych z koncertem czy happeningiem. Oferta Techramps w zakresie promocji miasta to przede wszystkim: wypożyczenie mobilnego skateparku, wypożyczenie mobilnej minirampy, organizacja pokazów i imprez oraz organizacja warsztatów skateboardowych dla szkół i domów kultury.

Wakepark – letnia alternatywa dla zimowego snowboardu i nart

Techramps to również producent przeszkód wakeparkowych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów wykonujemy bezpieczne elementy, odporne na oddziaływanie wody i słońca. Zagospodarowanie przestrzeni wodnej pod profesjonalny wodny wyciąg wakeboardowy zwiększa atrakcyjność miasta i przyciąga do regionu całe rodziny. Budowa wakeparku może odbyć się w różnych systemach. Dla mniejszych akwenów poleca się system dwusłupowy, na którym użytkownicy wypływają na pewną odległość i wracają na start. Dla większych akwenów dedykowane są bardziej rozbudowane systemy 4–5 słupowe pozwalające na jazdę wielu osób równocześnie. Do 2014 roku w całym kraju powstało około 40 wakeparków. Doświadczenie firmy zdobyte przy budowie wakeparków pozwala na stworzenie całego parku wakeboardowego od podstaw, włącznie z wybudowaniem sztucznego zalewu dostosowanego do wyciągu.

Snowpark – atrakcja stoku narciarskiego

Techramps buduje snowparki od 2004 roku. Snowparki formowane są na względnie dużych stokach narciarskich, na których część obszaru zostaje zagospodarowana pod specjalne urządzenia. Pierwszy profesjonalny snowpark powstał w Białce Tatrzańskiej. Co roku odbywają się na nim zawody z udziałem najlepszych polskich snowboardzistów. Snowpark to również idealne miejsce do organizacji zawodów, eventów i imprez promocyjnych. Widowiskowość tego sportu przyciąga fanów zimowych dyscyplin, jak również sponsorów i potencjalnych inwestorów.

Parkour Parki – nowość w ofercie Techramps

Przykładem innowacyjnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej są Parkour Parki oraz Street Workout Parki, czyli obiekty przeznaczone do doskonalenia umiejętności sportowych oraz rozwoju ogólnej sprawności fizycznej. Parkour jest formą aktywności polegającą na efektywnym przemieszczaniu się po dowolnym terenie jedynie przy wykorzystaniu możliwości własnego ciała. Street Workout natomiast polega na wykonywaniu gimnastycznych figur na drążkach i poręczach oraz budowaniu siły mięśni dzięki ćwiczeniom bazującym jedynie na masie ciała sportowca. Szczególnie w Polsce wzrasta popyt na tego typu nowoczesne urządzenia. Od maja 2013 roku pod marką FlowParks powstało ponad 30 obiektów rozmieszczonych na terenie całej Polski, cieszących się ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników.

TECHRAMPS
ul. Organki 2
31-990 Kraków
kom.: +48 510-200-071
Tel./fax: +48 12 393-43-07
Tel.: +48 12 200 21 45
e-mail: info@techramps.com

www.techramps.com

 

flowparks techramps techramps_concrete wakepro

 

 

 

 

TEKST – Magdalena Olesiak, Piotr Reczyński
FOTO – Archiwum Firmy