Wolontariat podczas EURO

Rok 2011 został ogłoszony Europejskim Rokiem Wolontariatu. Tymczasem w ramach przygotowań do Euro 2012 realizowane są największe tego typu projekty. Wolontariat będzie służył zapewnieniu wysokiej jakości obsługi zagranicznych gości.

„Wolontariat miast-gospodarzy UEFA EURO 2012” to projekt koordynowany przez PL.2012, spółkę celową Ministerstwa Sportu i Turystyki. Działania będą realizowane w jednakowej formule i standardzie przez miasta-gospodarzy. Wolontariusze przejdą jednakowy cykl szkoleń, co pozwoli na ujednolicenie standardu udzielanych przez nich informacji. Zostaną też wyposażeni w jednakowe stroje, a to umożliwi ich łatwą identyfikację przez turystów, niezależnie od tego, w jakim mieście się znajdą.

Główne zadanie
Głównym zadaniem wolontariuszy i wolontariuszek przeszkolonych w ramach tego projektu będzie zapewnienie wysokiej jakości obsługi, poprzez dostarczanie najważniejszych informacji o samej imprezie, transporcie oraz możliwościach atrakcyjnego spędzenia czasu w mieście ponad milionowi zagranicznych kibiców i turystów, którzy odwiedzą między 8 czerwca a 1 lipca 2012 roku nasz kraj…

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 6/2011

 


OPRACOWANIE: REDAKCJA
ŹRÓDŁO: PL.2012