Hala Podium

Na najwyższym stopniu

Hala Podium zlokalizowana jest w Gliwicach. Miasto wchodzi w skład aglomeracji śląskiej, która liczy sobie około 2 500 000 mieszkańców. Tak liczna populacja przez wiele lat miała do dyspozycji tylko jedną halę widowiskowo-sportową na 11 500 osób (katowicki Spodek).

Mądra lokalizacja
Halę zlokalizowano we wschodniej części miasta w miejscu istniejącego (obecnie mocno zdewastowanego) stadionu w bezpośrednim sąsiedztwie budynków dydaktycznych Politechniki Śląskiej, mieszkaniowej dzielnicy studentów oraz terenów parkowych. Odległość do stacji kolejowej wynosi 1,7 km, zaś do centrum miasta – rynku na gliwickiej starówce – 1,6 km.

Dogodny dostęp zapewnią planowane i realizowane, najnowocześniejsze w Polsce inwestycje komunikacyjne: węzeł Sośnica, czyli krzyżówka Autostrady A4 i A1 oraz Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ), która stanie się głównym elementem połączenia komunikacyjnego miast aglomeracji śląskiej. Bezpośredni dojazd do projektowanej hali zapewnić ma sieć dróg lokalnych i (planowana na przyszłość) obwodnica miejska…

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 4/2010


TEKST: GRZEGORZ SOWIŃSKI, RAFAŁ DĘBOWSKI/DIG SOWIŃSCY ARCHITEKCI
FOTO: PERBO-PROJEKT