Idealna trawa

Jakość trawy na płycie boiska piłkarskiego to podstawowy element infrastruktury, który wpływa na bezpieczeństwo zawodników podczas treningów i meczów, a także na szybkość piłki. Prawidłowa, profesjonalnie przygotowana nawierzchnia trawiasta jest efektem kompleksowego planu działań – od wyboru odpowiednich gatunków traw, przez nieustanny i wieloaspektowy proces pielęgnacji, po profesjonalne kosiarki. Właściwa kondycja murawy na boisku piłkarskim zależy głównie od jakości koszenia i nie każda kosiarka poradzi sobie z tak trudną i wymagającą materią. Zastosowanie profesjonalnej maszyny przeznaczonej do pielęgnacji trawiastych nawierzchni boisk piłkarskich zmienia niedoskonałą płytę boiska w obiekt klasy światowej.

as-02202

Jakość koszenia

Nasze boisko piłkarskie jeszcze niedawno pozostawiało wiele do życzenia. Sytuacja zmieniła się diametralnie, gdy stadion Górnika Łęczna został wybrany na boisko treningowe w tegorocznych Mistrzostwach Świata U-20, które rozegrano w Polsce po raz pierwszy. Po konsultacjach z zespołem FIFA, nasz klub sportowy nabył dwie rekomendowane kosiarki Honda HRH 536 QXE, żeby stworzyć nawierzchnię zgodną ze standardami FIFA. Są to profesjonalne maszyny dedykowane do koszenia murawy piłkarskiej, powszechnie użytkowane w zachodnich klubach piłkarskich. Po wdrożeniu kompleksowego programu renowacji trawy i codziennym koszeniu na wymaganej przez FIFA wysokości, dziś możemy poszczycić się idealną trawą meczową godną mistrzostw świata. Oprócz jakości koszenia, kosiarki te spełniają podstawowe kryteria, które liczą się w praktyce. Są niezawodne, łatwe w obsłudze i serwisowaniu – powiedział Andrzej Banaszkiewicz, kierownik Górniczego Klubu Sportowego Górnik Łęczna.

Kosiarka Honda PROFI HRH 536 QXE o szerokości koszenia 53 cm o solidnej konstrukcji to profesjonalna maszyna wyposażona w niezawodny silnik na benzynę GXV 160, system Easy Start, pojemny kosz (83 l) i szeroki metalowy wał napędowy, zamiast tylnych kół, służący do układania trawy w pasy turniejowe. Jej głównym zadaniem jest koszenie, a przede wszystkim renowacja murawy po treningach i meczach. Służy do tego innowacyjne rozwiązanie jakim jest specjalny system kanałów wentylacyjnych o dużej sile aerodynamicznej, dzięki czemu źdźbła trawy są stawiane do pionu, a następnie pochylane przez wał dociskający zgodnie z kierunkiem koszenia.

Profesjonalna maszyna

Kosiarka Honda HRH 536 QXE to profesjonalna maszyna dedykowana do koszenia i rewitalizacji trawy piłkarskiej. Pracując z nią na co dzień, mogę potwierdzić, że wyróżnia ją natychmiastowy zapłon, łatwość prowadzenia i przede wszystkim jakość koszenia, nawet przy niskich obrotach silnika, a także wygodne ustawianie wysokości koszenia dokładnie na wymaganej przez FIFA wysokości. Ważna jest też funkcja kanałów wentylacyjnych i ich duża siła ssania, dzięki której źdźbła trawy odzyskują sprężystość, a pokos jest idealnie zebrany do kosza, do tego stopnia, że nawet wilgotne resztki nie przylegają do obudowy maszyny. Dzięki temu kosiarka równie dobrze zbiera filc po aeracji lub wertykulacji. Praktycznym udogodnieniem jest także cicha praca. Rotostop, odłączający napęd ostrza od silnika, umożliwia opróżnianie kosza bez konieczności gaszenia silnika oraz łatwe zdejmowanie kosza. Mogę ją utożsamić z komfortem i jakością pracy. Kosiarka jest warta swojej ceny – powiedział Przemysław Głaz, greenkeeper Górnika Łęczna.

as-02201

Profesjonalna kosiarka Honda HRH 536 QXE jest dostępna w firmie ASAGO.

Kontakt:

ASAGO

ul. Wał Miedzeszyński 262,

Warszawa

tel. kom.: 515 511 777

www.asago-maszyny.pl

 

TEKST I FOTO – Firma ASAGO