Kärcher po raz szósty z rzędu wsparł rajd Dakar

Po wielkich sukcesach, jakimi okazały się centra czyszczące Kärcher obecne podczas pięciu poprzednich edycji Rajdu Dakar, Kärcher postanowił wesprzeć także tegoroczną edycję tej prestiżowej imprezy. Dodatkowo firma sponsorowała także drużynę KTM oraz Mini X- Raid.

Światowy lider oferujący kompleksowe rozwiązania czyszczące zadbał podczas tegorocznego Dakaru o to, by pojazdy były czyste poprzez stworzenie specjalnych stacji czyszczących, gdzie do dyspozycji załóg były super mocne urządzenia wysokociśnieniowe oraz specjalistyczne odkurzacze na sucho i mokro. Wszystkie zespoły mogły skorzystać z czyszczenia, tak by ich pojazdy były następnego dnia gotowe do dalszych zmagań.
Technologia zaproponowana przez firmę Kärcher na Dakarze 2017 pozwala zaoszczędzić aż do 80 % wody w porównaniu do tradycyjnego mycia wężem i gąbką. Mycie pod wysokim ciśnieniem jest także przyjazne środowisku z innego powodu. Zużywa się wówczas dużo mniej środków chemicznych niż przy innych metodach czyszczących oraz znacznie skraca czas potrzebny na wykonanie całej pracy. Zużyta woda była także poddawana recyklingowi, co również jest bardzo przyjazne dla środowiska.

Usługa oferowana przez Kärcher została doceniona podczas wszystkich edycji wyścigu, nie inaczej było także w tym roku. W poprzedniej edycji Kärcher wyczyścił 1500 pojazdów w trzech centrach czyszczących, wspierając tym samym uczestników wyścigu.

Więcej na: www.karcher.pl