Reklama

Komfort kibicowania

Polskie krzesła podbijają Europę – po niezwykle udanej realizacji na węgierskim stadionie narodowym Groupama Aréna, kolejne były tylko kwestią czasu. Grupa Nowy Styl zainstalowała model Abacus na obiektach Grand Stade w Lyonie i Allianz Riviera w Nicei, na których będą rozgrywane tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej

forums_015

Krzesła Abacus specjalnie dla marki Forum Seating zaprojektowała Rebecca Stewart z renomowanego studia architektonicznego Arup. Wyróżniono je prestiżową nagrodą FX Award przyznawaną międzynarodowym talentom wzornictwa. Jednak o ich wartości świadczy nie tylko design. Krzesła są wykonane z barwionego w masie polipropylenu, co gwarantuje trwałość koloru, natomiast brak metalowych elementów sprawia, że są niezawodne w każdych warunkach atmosferycznych. Ich ogromną zaletą jest także kompaktowość – siedziska są montowane na belce, dzięki czemu po złożeniu zajmują niewiele miejsca i pozwalają na swobodne przejście między rzędami – wylicza Adam Horodecki, Menedżer Sprzedaży Forum Seating.

Linia Abacus składa się z podstawowego modelu Bronze, krzesła Silver z tapicerowanymi nakładkami wypełnionymi pianką znajdującymi się na siedzisku i oparciu oraz wersji Gold wypełnionej pianką i pokrytej skajem. Cała linia jest odporna na różnego rodzaju zniszczenia mechaniczne, co zostało potwierdzone testami wytrzymałościowymi.

Węgierski sukces

Krzesło zostało wybrane na stadion węgierskiego klubu Ferencvárosi TC o pojemności ponad 22 000 miejsc. Komfort w sektorze VIP zapewniły fotele Oscar zaprojektowane przez Stanisława Charaziaka. Forum Seating dla Groupama Aréna wyprodukowało i dostarczyło także stoliki dla prasy. Projekt ukończono w zaledwie 16 miesięcy. Obiekt  docenili nie tylko kibice, lecz także eksperci. Zdobył między innymi prestiżową nagrodę Stadium Business Awards w kategorii New Venue of the Year za rok 2014. Zielone, nowoczesne krzesła prezentują się wspaniale i można powiedzieć, że przyniosły Węgrom szczęście – na nowym stadionie pokonali Norwegów i tym samym wywalczyli sobie awans do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 – to największy sukces węgierskiej piłki od 1986 r. – mówi Adam Horodecki.

Dobry gust Francuzów

Krzesło spodobało się także we Francji. W grudniu 2014 r. marka Forum Seating wygrała kontrakt na realizację nowo budowanego stadionu w Lyonie o pojemności ponad 59 000 miejsc. Realizowaliśmy wcześniej duże projekty – dostarczyliśmy krzesła m.in. na dwa stadiony Mistrzostw Świata w RPA w 2010 r. i na wszystkie polskie obiekty Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012, byliśmy więc wiarygodnym partnerem. Poza tym usługi świadczymy kompleksowo. Wyposażamy zarówno trybuny, sektory VIP, loże i ławki rezerwowych, jak i stanowiska dla prasy czy sale, w których mogą odbywać się konferencje prasowe. Ale to nie wszystko, przykładowo na stadionie Godswill Akpabio w Nigerii, poza siedziskami, dostarczyliśmy ok. 20 km barierek ze stali nierdzewnej – opowiada Joanna Machaj, Dyrektor Forum Seating w Polsce.

Za realizację inwestycji we Francji odpowiadał Andrzej Żurawski. Co według niego stanowiło największe wyzwanie? Dużo czasu poświęciliśmy na odpowiednią aranżację trybun. Przy współpracy z architektami i głównym wykonawcą przygotowaliśmy 15 roboczych wersji rozmieszczenia krzeseł, tak żeby zachować liniowość przy schodach i odpowiednio wyeksponować napisy, które tworzą różnokolorowe siedziska – mówi. Na trybunie VIP oraz ławce rezerwowych zamontowano model Oscar z dwustopniowym systemem podgrzewania.

Rekordowe tempo prac

Stadion w Lyonie to niejedyna wielkoskalowa realizacja marki Forum Seating we Francji. Kiedy jeszcze trwały prace nad wyposażeniem nowej areny, generalny wykonawca, Vinci Construction, zaprosił nas do złożenia oferty na dostarczenie siedzisk na obiekt w Nicei. Szukał rzetelnej firmy po problemach z jakością poprzednich krzeseł, a ponadto po prostu spodobał mu się Abacus – opowiada Andrzej Żurawski, Projekt Manager Forum Seating we Francji. O wygranej w Nicei wcale nie zadecydowały kwestie finansowe. Nasze krzesło było droższe od tego, które oferowała konkurencja, ale przeważyły względy estetyczne. Ważne było też to, że zobowiązaliśmy się dokonać wymiany krzeseł w ciągu dwóch miesięcy, w przerwie między sezonami rozgrywek ligi. Aby zrealizować projekt w tak krótkim czasie, dostosowaliśmy rozmieszczenie krzeseł i sposób kotwienia do istniejących mocowań, zgodnie z obowiązującymi normami FIFA oraz UEFA – tłumaczy Żurawski.

Efekt jest spektakularny. Już wkrótce będą się mogli o tym przekonać polscy kibice. Nasza reprezentacja rozegra na stadionie w Nicei pierwszy mecz w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016. Miasto jest położone na Lazurowym Wybrzeżu, między Cannes i Monako, panuje w nim śródziemnomorski klimat. Do pełni szczęścia brakuje tylko zwycięstwa, w które głęboko wierzymy. Miejmy nadzieję, że polski akcent na stadionie przyniesie szczęście naszej drużynie!

Kontakt:
Biuro Sprzedaży Frorum Seating
ul. Radzikowskiego 47b, 31-315 Kraków
tel.: 12 63 98 620
www.ForumSeating.pl

forumseet

 

 

 

 

TEKST – Anna Tomczyk
FOTO – Archiwum firmy Grupy Nowy Styl