Niezbędne w pracy

W ostatnich latach obserwujemy w Polsce intensywne prace nad poprawą infrastruktury sportowej. Budowane są kolejne obiekty piłkarskie, a stare podlegają modernizacji. Sercem każdego z nich jest arena zmagań sportowych, czyli murawa.

 

Wielu z nas cieszy rozmach, z jakim są podejmowane niektóre przedsięwzięcia, a wydatki rzędu kilkuset milionów złotych przestały już zaskakiwać. Niestety (poza pięknym projektem i rezerwacją odpowiednich środków w budżetach na wybudowanie nowego obiektu) często zapomina się, że najważniejszym elementem każdego stadionu jest murawa. I to, czy będzie ona nie tylko ładna dla oka, ale przede wszystkim czy będzie spełniać swoje funkcje, zależy zarówno od samego projektu stadionu, jak i od maszyn używanych do jej pielęgnacji. Przedstawiamy najważniejszy sprzęt potrzebny do obsługi każdego stadionu piłkarskiego.

Kosiarka wrzecionowa

Jednym z przydatnych urządzeń jest kosiarka wrzecionowa. Jeśli ktoś szuka maszyny, której jakość i wszechstronność nie ma sobie równych, najtrafniejszym wyborem będzie Toro Reelmaster 3100 D. To jedyna kosiarka z technologią Sidewinder, dzięki której można przesuwać jednostki tnące z jednego boku na drugi, bez konieczności zatrzymywania się. Kosiarki Reelmaster firmy Toro cieszą się uznaniem z racji jakości cięcia, a model 3100 D nie jest w tym gronie wyjątkiem. Wybór wrzecion z 5, 8 lub 11 ostrzami pozwala dostosować jednostkę tnącą do różnego rodzaju prac. Zmienna prędkość wrzecion daje operatorowi jeszcze większą kontrolę, a wbudowany mechanizm backlapping, czyli tzw. wstecznego kierunku wrzecion, pomoże utrzymać ostrość noży. W celu uzyskania większej wydajności można wybierać pomiędzy szerokościami 183 lub 216 cm. Trójcylindrowy silnik diesla Kubota o mocy 16 kW (21,5 KM) gwarantuje płynne przyspieszenie i stałą prędkość zapewniającą idealne koszenie. Dzięki prędkości transportowej na poziomie 14 km/h można przemieszczać się szybko i sprawnie.

Aerator

Chcąc utrzymać zdrową darń, nie można zapomnieć o aeratorze, czyli urządzeniu zapewniającym wymianę gazową i zmniejszającym zagęszczenie gleby. Głęboko napowietrzające aeratory z gamy ProCore SR oferują szeroki wachlarz rozwiązań, skutecznych w zmniejszaniu zbicia gleby na trawnikach, polach golfowych, boiskach, w parkach i wielu innych miejscach. ProCore SR to gama niezwykle trwałych i niezawodnych produktów, które potrafią znieść nawet najbardziej niesprzyjające warunki. Aeratory są wyposażone w hydrauliczny system zdalnej regulacji głębokości napowietrzania, który pozwala na zmianę głębokości aeracji bez konieczności przerywania pracy i tym samym pomaga zwiększyć wydajność. Firma Toro w swojej ofercie posiada aeratory o szerokościach roboczych od 122 do 198 cm z możliwością pracy do 400 mm głębokości.

Piaskarka

Warunkiem zdrowej gleby jest m.in. regularne piaskowanie. Idealnym urządzeniem dla uzyskania pożądanego efektu jest piaskarka dyskowa ProPass 200 firmy Toro, która zapewnia niedoścignioną precyzję i różnorodność zastosowań, w tym również do nawożenia. Intuicyjne ustawienia oparte na kodach przypisanych kolorom pozwalają osiągnąć równomierny rozkład materiału, od ultralekkiego po ultraciężki, taki jak m.in. piaskowanie po aeracji otworowej. Unikalne zawieszenie na czterech kołach z belką pracującą zapewnia minimalny ślad na delikatnym podłożu. Opcjonalny sterownik bezprzewodowy umożliwia regulację w czasie rzeczywistym na odległość do 90 m. Za jego pomocą można zmieniać prędkość rozrzutnika i taśmy podajnika, szybko zmieniać ustawienia oraz zapisywać ustawienia do wykorzystania w przyszłości. Efektywna szerokość robocza wzrasta do 12 m, przez co znacznie skraca się czas pracy.

Pojazd do transportu

Na każdym obiekcie jest również niezbędny pojazd, którym są przewożone różnego rodzaju towary. Workman z serii MD łączy komfort i produktywność jak żaden inny produkt na rynku. Pionierskie zawieszenie SRW z przegubem skrętnym Active In-Frame zapewnia najlepszą jakość prowadzenia przez cały dzień. Surowy przedni design urządzenia nie pozostawia wątpliwości, że jest to pojazd przeznaczony do pracy. Funkcje takie jak duża ładowność (do 749 kg), możliwość holowania dużych ciężarów oraz długa lista akcesoriów i przystawek Workman z serii MD sprawiają, że pojazd ten jest idealnym rozwiązaniem do pracy.

Kontakt:

Perfetto S.C.
ul. Głogowska 346
60-004 Poznań
tel.: 61 82 08 416
faks: 61 82 58 530
www.perfetto.com.pl

 

 

TEKST I FOTO: Firma Perfetto