Nowa hala, nowe możliwości

tamex-0172Hala lekkoatletyczna Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie przeżywa gruntowny remont. Pył, stukot oraz ogólny rumor to aktualny obraz tego miejsca. Jednak już pod koniec 2017 r. będziemy mogli tam spotkać tylko i wyłącznie sportową rywalizację oraz najwyższej jakości infrastrukturę sportową zrealizowaną przez firmę Tamex Obiekty Sportowe S.A., która od ponad 16 lat z sukcesem buduje najważniejsze areny sportowe w Polsce.

Lata historii i tradycji

Hala lekkoatletyczna AWF w Warszawie przez liczne lata podejmowała najważniejszych sportowców w kraju. To do niej corocznie polska zimowa aura zapraszała wszystkich sympatyków sportu z przylegającego stadionu, aby realizowali swoje sportowe pasje. W tym jednym miejscu mogły być rozgrywane zawody na bieżni lekkoatletycznej, zawody w pchnięciu kulą, skoku w dal czy też grach zespołowych. Jednak wieloletnie wysłużenie hali zdeterminowało władze uczelni do podjęcia decyzji o jej modernizacji.

tamex-0173

Nadchodzi nowe

Modernizacja hali AWF sama w sobie jest wyzwaniem z racji wpisania jej na listę zabytków. W związku z tym wyremontowane zostaną poszczególne elementy hali, zaś jej szkielet, który wpisał się na stałe w scenografię kampusu uczelni, zostanie niezmienny. Wymiana dachu, remont wnętrza, instalacji sanitarnych oraz instalacji elektrycznych wraz z zamontowaniem nowoczesnego oświetlenia są głównymi punktami modernizacji, jednak najważniejszym z nich jest realizacja nowej infrastruktury sportowej.

Nowa bieżnia z profesjonalną nawierzchniątamex-0174

Firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A. w ramach zadania modernizacji tego obiektu wykona nową bieżnię lekkoateltyczną, rozbieg do skoku w dal i trójskoku, sektory do pchnięcia kulą, sektor skoku o tyczce, skoku wzwyż oraz boisko wielofunkcyjne. Przebudowie ulegną także trybuny zlokalizowane wzdłuż bieżni lekkoatletycznej. Na hali zostanie zaistalowana prefabrykowana nawierzchnia firmy MONDO, tożsama z tą na stadionie. Warto w tym miejscu podkreślić, że zmodernizowany w 2015 r. przez firmę TAMEX stadion uzyskał prestiżowy, najwyższy ceryfikat dla obiektów lekkoateltycznych – IAAF First Class. Najwyższej jakości wykonanie prac potwierdzi aplikacja obiektu do uzyskania świadectwa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla hal lekkoatltetycznych.

tamex-0175Obiekt w Warszawie będzie kolejnym ważnym punktem na mapie lekkoatletycznej Polski, gdyż to dopiero trzecia tak profesjonalna hala lekkoatletyczna – hale w Spale oraz Toruniu również zostały zrealizowane przez firmę TAMEX, która świadczy profesjonalne usługi w tym zakresie od kilkunastu lat.

Kontakt:
TAMEX OBIEKTY SPORTOWE S.A.
ul. Rydygiera 8/3a, 01-793 Warszawa
tel.: 22 556 24 23, faks: 22 556 24 22
www.tamex.com.pl, biuro@tamex.com.pl

 

TEKST I FOTO – Firma Tamex Obiekty Sportowe S.A.