Nowa hala w Krakowie

Warto budować

Kraków – stolica Małopolski, miasto rozpoznawalne na całym świecie, wzbogaci się o prestiżowy obiekt, w którym będzie można organizować najwyższej rangi imprezy międzynarodowe.

4 listopada 2009 roku Rada Miasta Krakowa podjęła decyzję o budowie hali, a przygotowanie, budowę i zarządzanie nią powierzyła swojej spółce – Agencji Rozwoju Miasta SA. Nowoczesny obiekt o pojemności 15 tys. widzów umożliwi rozgrywanie zawodów sportowych, organizowanie koncertów oraz imprez o charakterze konferencyjno-wystawienniczym.

 

Hala widowiskowo-sportowa jest realizowana od maja 2011 roku w Krakowie-Czyżynach, w Parku Lotników – miejscu, które zagwarantuje dogodną obsługę komunikacyjną. Hala uzyskała 17 pozytywnych opinii międzynarodowych i krajowych federacji sportowych. Obiekt jest budowany zgodnie z najwyższymi standardami i będzie spełniał wszystkie wymagania organizacyjne i techniczne dla realizacji funkcji kulturalno-widowiskowych, sportowo-rekreacyjnych, kongresowo-wystawienniczych oraz ekspozycyjno-targowych…

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 9/2013

 


TEKST I FOTO: AGENCJA ROZWOJU MIASTA KRAKOWA