Ponadczasowe trybuny zewnętrzne

pes-02201Działania w obszarze kultury fizycznej, mające na celu stwarzanie warunków dla rozwoju aktywności sportowej, to nie tylko wzrost nakładów na budowę nowych kompleksów i unowocześnienie już istniejących. To także poprawa dostępności do obiektów dla uprawiających sport profesjonalnie i rekreacyjnie oraz dążenie do zwiększenia frekwencji na imprezach sportowych poprzez podniesienie standardów obiektów.

Coś dla sportowca, coś dla widza

Odpowiedzią na zapotrzebowanie na imprezy plenerowe jest budowa nowych i modernizacja istniejących zewnętrznych kompleksów sportowych dla zwiększenia ich funkcjonalności. Dotyczy to zarówno sprzętu sportowego, istotnego dla zawodników, jak i bezpieczeństwa i komfortu odbiorców wydarzeń sportowych. Istotnym elementem zmian aranżacyjnych w tym zakresie jest wyposażenie obiektów w trybuny dla zapewnienia widzom miejsc siedzących. Warto przy tym zauważyć, że trend ten dotyczy nie tylko boisk piłkarskich, starających się o licencje na rozgrywki ligowe, lecz także boisk wielofunkcyjnych czy obiektów lekkoatletycznych, których administratorzy dbają o zapewnienie fanom wszelkich możliwych udogodnień dla podniesienia satysfakcji z uczestnictwa w wydarzeniu sportowym.

Trwałość i niezawodność w zmiennych warunkach atmosferycznych

Bezpieczeństwo i doskonałe zabezpieczenie przed wpływem czynników zewnętrznych, zapewniające długotrwałe użytkowanie, a także niezawodność to kluczowe cechy, pożądane i cenione przez inwestorów i użytkowników, a zapewniane przez trybuny produkowane przez firmę PESMENPOL. Projekty trybun są wykonywane indywidualnie dla każdego obiektu, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i normami dotyczącymi widowni. W odpowiedzi na potrzeby rynku, PESMENPOL oferuje kilka podstawowych typów trybun, opartych na systemie modułowym dla maksymalnego wykorzystania przestrzeni.

Do wyboru do koloru

Konstrukcja trybun jest wykonana z profili stalowych zamkniętych oraz blach stalowych, zabezpieczonych antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe. Tak samo zabezpieczone są podesty, wykonane ze stalowych krat pomostowych. Każda z trybun jest wyposażona w komplet barierek ochronnych oraz atestowane trudno zapalne siedziska plastikowe w różnorakich kolorach, oferowane w trzech typach: bez oparcia, ze średnim oparciem oraz z wysokim oparciem. Trybuny są przeznaczone do instalacji na utwardzonym podłożu lub na specjalnie przygotowanych ławach dla każdej ramy poprzecznej (dział projektowy firmy PESMENPOL zapewnia rysunki poglądowe przedstawiające rozstawy i wymiary fundamentów dla danej realizacji).

pes-02202

Stacjonarne czy mobilne?

Konstrukcja nośna trybun stacjonarnych typu TZ jest oparta na systemie ram poprzecznych, do których instalowane są podłużne profile nośne, podtrzymujące podesty. Ramy główne trybuny, wykonane ze stalowych profili zamkniętych ze słupami z profilu 40 × 40 mm, instalowane są w rozstawach osiowych od 1500 do 2000 mm. Różnica wysokości pomiędzy kolejnymi podestami wynosi 280 mm, dlatego w wejściach na trybunę oraz na schodach między podestami montowane są stopnie pośrednie o wysokości 140 mm.

Stopnie pośrednie nie są konieczne w trybunach typu TSD, gdzie różnica wysokości pomiędzy kolejnymi podestami wynosi 200 mm. Konstrukcja modułowa tego typu trybuny jest oparta na systemie ram poprzecznych, do których są instalowane wsporniki blachownicowe, pełniące rolę podstopnic zabezpieczających przed upadaniem przedmiotów pod trybunę, jednocześnie zdecydowanie podnosząc walory estetyczne trybuny.

Te same zalety posiada trybuna mobilna typu TMZ, idealna do obsługi wydarzeń i eventów, dzięki możliwości szybkiego montażu i demontażu oraz elastyczności w doraźnym konfigurowaniu widowni. System jest zaprojektowany w sposób utrudniający nieautoryzowany demontaż poszczególnych elementów. Budowanie trybuny jest bardzo proste i polega na rozstawieniu ram poprzecznych i połączeniu ich dźwigarami podłużnymi poprzez ich zakładanie, z jednoczesnym umieszczaniem modułów siedzisk. Następnie instaluje się podesty, a na koniec zakłada barierki narożne, boczne i tylne. Trybuna jest przeznaczona do rozkładania na równym utwardzonym podłożu, takim jak np. kostka betonowa. Ponadto trybuny typu TMZ oraz TSD są wyposażone w stopki regulacyjne dla kompensowania nierówności podłoża w zakresie około 4 cm.

A może pod dachem?

Z myślą o maksymalnym komforcie widzów powstała idea trybuny zadaszonej 4-rzędowej, z pokryciem wykonanym z poliwęglanu komorowego o grubości 8 mm, z powłoką 2 × UV. Poza oczywistą funkcją zabezpieczenia przed deszczem oraz bezpośrednim promieniowaniem słonecznym – ze względu na wysuniętą konstrukcję zadaszenia chroniącą widzów nawet pierwszego rzędu – harmonijny i elegancki kształt trybuny przyciąga wzrok, stanowiąc niebanalny akcent aranżacji przestrzeni.

Znakomitym rozwiązaniem projektowym, powstałym w odpowiedzi na zapotrzebowanie użytkowników trybun 2- i 3-rzędowych produkowanych przez firmę PESMENPOL, jest niezależne zadaszenie widowni, o charakterystycznym zaokrąglonym kształcie, mocowane bezpośrednio do fundamentów. Długość konstrukcji zadaszenia jest dopasowywana do wymiaru istniejącej trybuny. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość zastosowania na dowolnym etapie eksploatacji trybuny, w zależności od zapotrzebowania lub posiadanych funduszy.

Gwarancja sukcesu

Indywidualne projektowanie, możliwość przystosowania do warunków miejscowych oraz potrzeb zamawiającego, szeroki wachlarz możliwych opcji i konfiguracji, wreszcie zespół projektowy firmy PESMENPOL pracujący nad nowatorskimi koncepcjami i rozwiązaniami to gwarancja sukcesu każdego projektu.

Kontakt:

PESMENPOL Sp. z o.o.

ul. Słowackiego 75a,

32-400 Myślenice

tel.: 12 273 06 40

info@pesmenpol.pl,

www.pesmenpol.pl

 

TEKST I FOTO – Firma Pesmenpol