Specjaliści od zadań niemożliwych

Jesteśmy w środku sezonu nazywanego potocznie sezonem lodowiskowym, choć w ostatnich latach sezon ten właściwie się nie kończy. Obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania tematyką lodowisk, być może dlatego, że zimy nas nie rozpieszczają i próbujemy choć odrobinę poczuć atmosferę i klimat, jaki o tej porze roku powinien nam towarzyszyć.

Projekt specjalny

Firma Lodowiska.info ma przyjemność uczestniczyć w projekcie, który powstał z inicjatywy mBanku. W ramach akcji „zima w mieście”, w dziesięciu polskich miastach powstało dziesięć lodowisk. Każde z nich ma taki sam wymiar (300 m2) i wygląd. Dodatkowo, osoby korzystające z lodowisk mają możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego. Zabawę umila muzyka, a w weekend można skorzystać z pomocy instruktora nauki jazdy na łyżwach.

lod-00232

Miasta, które zostały wytypowane do projektu to: Przemyśl, Stalowa Wola, Żywiec, Racibórz, Kłodzko, Bełchatów, Kalisz, Włocławek, Łomża i Suwałki. Obiekty są usytuowane w centralnych punktach miast, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność. Kiedy rozpoczęliśmy pierwsze rozmowy, dotyczące tego projektu, nie do końca wierzyliśmy w jego realizację. Wydawało nam się, że to tylko jeden z pomysłów działu marketingu, który i tak nie wejdzie w życie.

lod-00233

Okazało się jednak, że akcja będzie realizowana i to nasza  rma została wybrana jako jej wykonawca. Na przygotowania do budowy mieliśmy niewiele czasu, tym bardziej, że projekt wymagał otwarcia wszystkich lodowisk w tym samym terminie.

Pełna mobilizacja

Wszystkie ręce na pokład – tak brzmiała nasza myśl przewodnia. Podczas planowania działań musieliśmy uwzględnić pozostałych klientów, z którymi byliśmy już związani kontraktami i terminy otwarcia lodowisk nie mogły zostać przesunięte i opóźnione. Zaangażowaliśmy wszystkie nasze siły. Cały zespół był zmobilizowany i dał z siebie wszystko.

Udało się

lod-00234Wszystko przebiegło zgodnie z planem, choć był to jeden z trudniejszych kontraktów, który nadal realizujemy. Oprócz budowy, zajmujemy się również obsługą bieżącą tych obiektów wraz z obsługą wypożyczalni.

Kiedy przystępowaliśmy do budowy lodowisk w RPA, Dubaju i Kuwejcie, myśleliśmy, że będą to najtrudniejsze zlecenia w naszej karierze. Tymczasem 10 miast, 10 lodowisk, jeden standard, ta sama data otwarcia oraz obsługa, to wyzwanie logistycznie i technicznie przewyższające budowę jednego obiektu, nawet na końcu świata.

Doświadczenie, jakie wynosimy z realizacji tak dużych projektów, będzie owocowało jeszcze większym profesjonalizmem i dzięki temu jeszcze lepiej dopasujemy ofertę do wysokich wymagań klientów.

Autor jest właścicielem firmy Next Art.

Kontakt:

Next Art Tomasz Cisek

ul. Morawa 41,

40-353 Katowice

tel. kom.: 668 282 991

biuro@next-art.pl,

www.lodowiska.info

 

TEKST – Tomasz Cisek

FOTO – Archiwum firmy Next Art