Zaproś nas na bezpłatny pokaz maszyn.

Jako wiodący producent profesjonalnego oprzyrządowania do pielęgnacji boisk Firma Wiedenmann Gmbh z Niemiec może pochwalić się ciągłym wzrostem sprzedaży maszyn na terenie Polski oraz coraz większym zinteresowaniem wśród Ośrodków Sportu i Rekreacji. Naszymi maszynami  pracuje od lat większość klubów Ekstraklasy.

Możemy pochwalić się zadowolonymi klientami od Władysławowa po Nowy Sącz oraz od Białej Podlaskiej po Gorzów Wlkp. A to wszystko dzięki najwyższej jakości maszyn oraz pasującej cenie.

W związku z tym producent przygotował specjalną ofertę na swoje maszyny na rok 2016.

Jeżeli  chciałbyś dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów, prosimy o zapoznanie się ze szczegółami.

 

Maszyny do sztucznej trawy

Profesjonalna oczyszczarka Terra Clean 100

  • Montaż:Jednopunktowy układ zawieszenia
  • Szerokość robocza: 120cm
  • Wymagana moc pojazdu: min. 12 KM

masz_002

Zobacz maszynę w pracy:   https://www.youtube.com/watch?v=GU_gf2HCOq0

Wielofunkcyjne zaawansowane zgrzebło do boisk naturalnych i sztucznych TERRA RAKE

  • Montaż:TUZ lub jednopunktowy (możliwa wersja ciągniona)
  • Do efektywnej wertykulacji powierzchniowej na boisku naturalnym
  • Do rozbijania, poluźniania i wyrównywania granulatu na boisku sztucznym
  • Pływająca rama gwarantująca bezpieczną pracę i brak uszkodzenia darni
  • Szerokość robocza 1,70 m lub 230  cm

masz_003

Zobacz maszynę w pracy:   https://www.youtube.com/watch?v=C_yIM1EULf0

Maszyny do trawy  naturalnej

Wiedenmann posiada najszybsze i  najtrwalsze aeratory na rynku.

Zasada działania wgłębnego aeratora z funkcją wykopu.

Na rynku maszyn dostępne są dwa rodzaje aeratorów: klasyczne pracujące pod kątem prostym do trawnika oraz spulchniacze wgłębne z wykopem. Pierwsze pracują głównie kołkiem pustym i mają za zadanie głównie usuwanie filcu trawnikowego. Kołkiem pełnym wykonują napowietrzanie warstwy nośnej murawy sportowej. Pracują na głębokość teoretyczną do ok. 10 cm głębokości, na rzeczywistą na ok. 8 cm-bolce do aeracji w takich maszynach są zazwyczaj bardzo cienkie i ulegają szybkiemu scieraniu się. Takie klasyczne aeratory są mogą być wyposażone również w noże nacinające.

Natomiast zadaniem spulchniaczy wgłębnych z funkcją wykopu jest efektywne usuwanie zagęszczęń podłoża murawy sportowej do głębokości ok. 20-25 cm docierając do warstwy odsączającej- znaczne poprawienie drenażu. W zależności od stopnia zagęszczenia lub warunków podłoża maszynę można wyposażyć w bolce puste do aeracji na 16 cm, bolce pełne różnej grubości (od 12 mm do 25 mm), noże nacinające.

Aeratory takie posiadają regulowany kąt wcinania się bolca w murawę.

Przy kącie wcinania 90° i niskiej prędkości jazdy są wykonywane najczęściej pionowe otwory (klasyczna aeracja).

Przy mniejszych kątach wcinania oraz ruchu do przodu bolce są odchylane w ziemi (tzw. wahnięcie pod ziemią). Efektem jest spulchnianie ziemi i tworzenie kapilarów powietrza. Im mniejszy jest kąt wahnięcia, tym bardziej skuteczny jest proces spulchniania i tworzy się więcej kapilarów powietrza . (Wartość efektywna wynosi do 65°).rys_001

Pozycja pierwsza na rycinie pokazuje efekt klasycznej aeracji i utworzenie się tzw. małej poduszki powietrznej. Taki zabeg mogą wykonać klasyczne aeratory z głębokością roboczą do ok. 8 cm. Pozycja 4 na rycinie pokazuje działanie spulchniania wgłębnego z funkcją tzw. wykopu. Tworzy się przez to o wiele większa poduszka powietrzna, płyta murawy sportowej jest wyrównywana, powstaje więcej kapilarów powietrza, następuje przebicie zagęszczonego podłoża do warstwy odsączającej (regularne odpływanie wody, maksymalna wymiana gazów i powietrza).

Bolcec wchodzący w murawę sportową tworzy promieniście kapilary powietrza. Przy czym aerator wgłębny z funkcją wykopu poprzez swoją głębokość pracy na ok. 20-25 cm oraz samo wahnięcie bolca pod ziemią tworzy tych kapilarów powietrza kilkakrotnie więcej oraz przede wszystkim w warstwie odsączającej murawy sportowej.

masz_001

masz_004

Zobacz maszynę w pracy:   https://www.youtube.com/watch?v=iqDz6XXS9Qs

Zapytaj lokalnego dilera ciągników o nasze promocje na rok 2016. Zaproś nas na bezpłatny pokaz maszyn. Nasz duża siatka dilerów w Polsce gwarantuje niezawodny i szybki  serwis.

 

Bliższe informacje:

Paweł Piasecki

Kierownik sprzedaży w Polsce

Wiedenmann GmbH
Am Bahnhof
D-89192 Rammingen/Niemcy

Tel:   + 48 505 531 150

Mail: pawel.piasecki@wiedenmann.de

Web: www.wiedenmann.de

Logo-Wiedenmann-farbig