Reklama

Centrum Sportu w Rzeszowie

Centrum Sportu na Podkarpaciu

W Rzeszowie przy ul. Wyspiańskiego 22 powstanie nowoczesne Centrum Sportu. Planowana inwestycja jest kontynuacją rozbudowy stadionu lekkoatletycznego, w wyniku której powstanie jedyne w Polsce południowo-wschodniej Centrum Sportu ze szczególnym uwzględnieniem sportów lekkoatletycznych.

Etap I
1. Budowa zaplecza socjalnego dla stadionu lekkoatletycznego m.in. z bieżnią przedstartową, siedmioma szatniami, siłownią i pokojami gościnnymi. Budynek socjalny będzie pełnić jednocześnie funkcję trybuny na 4500 miejsc dla stadionu lekkoatletycznego i piłkarskiego.
2. Wykonanie zadaszenia trybun na długość 120 m i szerokość 20 m.
3. Wykonanie zgodnie z normami oświetlenia bieżni lekkoatletycznej i boiska w stopniu pozwalającym na jego profesjonalne wykorzystanie po zapadnięciu zmierzchu.
4. Wykonanie podgrzewanej płyty boiska piłkarskiego (województwo podkarpackie nie ma boiska z taką płytą).

Etap II
1. Budowa hali sportowej o wymiarach 50 × 60 m z zapleczem szkolno-medycznym:

  • duża hala, z której mogliby korzystać atleci, piłkarze i łucznicy jest bardzo potrzebna, ponieważ obecnie CWKS Resovia jest zmuszona wynajmować mniejsze hale sportowe w siedemnastu miejscach na terenie Rzeszowa i powiatu,
  • 1 września 2012 roku rozpoczęła działalność Szkoła Mistrzostwa Sportowego powołana przez CWKS Resovia, która w przypadku zrealizowania inwestycji miałaby siedzibę na trzeciej kondygnacji budynku przylegającego do hali sportowej,
  • na drugiej kondygnacji planuje się zlokalizowanie wojewódzkiej przychodni sportowej z gabinetami zabiegowymi. Powstanie takiej poradni jest tym bardziej potrzebne, że województwo podkarpackie jest jedynym, które nie ma specjalistycznej poradni tego typu.

2. Częściowa renowacja i rozbudowa torów łuczniczych wraz z pawilonem treningowym z 70-metrową strzelnicą.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” – WYDANIE NR 10

 


TEKST: ZK ARCHITEKCI, CWKS RESOVIA
WIZUALIZACJA: ZK ARCHITEKCI, CWKS RESOVIA