Reklama

Długowieczne obiekty sportowe

Długowieczne obiekty sportowe, które czynią sport atrakcyjnym i bezpiecznym – przyjazne dla środowiska, trwałe i profesjonalne

Im dłuższa eksploatacja danego obiektu sportowego, tym nie tylko większe jego zużycie, ale i większy wpływ środowiska naturalnego na jego stan. Nieustannie zmieniające się warunki pogodowe powodują, że coraz więcej mikrocząsteczek przedostaje się do atmosfery, zatyka pory, zagłębienia i zmniejsza elestyczność – ziemia staje się coraz bardziej podatna na osunięcia i istnieje duże ryzyko tworzenia się bagien i alg. Warstwy piasku ulegają zanieczyszczeniu i coraz większemu zespoleniu. Sprzyja to nie tylko większemu zużyciu, lecz także zwiększa ryzyko zranienia się w przypadku każdego, kto uprawia sport. Można temu zapobiec, regularnie dbając o jakość piasku.

sandmaster-0172Firma Sandmaster z Wendlingen am Neckar oferuje profesjonalne usługi konserwacji obiektów sportowych już od ponad 30 lat. Właściwy doradca oferuje przy tym różnorodne metody oczyszczania dopasowane do określonego rodzaju dna: stosowane pomocniczo, regularne, intensywne, a przy tym przyjazne dla środowiska oczyszczanie może zapobiec powstawaniu zanieczyszczeń oraz zbyt szybkiemu zużyciu urządzenia lub obiektu. Spada ryzyko zranienia się, wraca ochota na uprawianie sportu, a żywotność obiektu wydłuża się o wiele lat.

Rodzaj podłoża a sposób oczyszczania

Sztuczna trawa, kort tenisowy czy podłoże z tworzywa sztucznego – dzięki różnorodnym urządzeniom wielkogabarytowym firma Sandmaster wyczyści profesjonalnie wszystkie rodzaje podłoża, każdorazowo dostosowując do nich proces oczyszczania. I tak np. podłoża z tworzywa sztucznego oczyszczane są poprzez zastosowanie głębokiego wypłukiwania z porów cząsteczek zanieczyszczeń z użyciem podciśnienia, brudna woda kumulowana jest w zbiorniku, uszkodzone strefy naprawiane są z pomocą specjalnego granulatu, linie są odnawiane. Czyszczenie sztucznej trawy odbywa się z użyciem złożonego systemu szczotek oraz specjalnego filtra, który wychwytuje cząsteczki brudu i doprowadza z powrotem czysty materiał wypełniający. Także niewypełnione kompletne systemy sztucznej darni nie stanowią tu żadnego problemu. Specjalny proces czyszczenia na mokro bez problemu zagwarantuje także w tym wypadku długą żywotność.

Połacie piasku, takie jak piaskownice do skoków w dal czy boiska do gry w siatkówkę plażową, oczyszczane są z zastosowaniem specjalnego systemu oczyszczania piasku, który w roku 2014 ponownie otrzymał certyfikat TÜV SÜD, w zależności od głębokości nasypowej do 40 cm. Po pierwsze pozwala to na zachowanie czystości, ponieważ dzięki starannemu przesiewaniu piasku usuwane są cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak niedopałki papierosów, kawałki szkła czy ekskrementy zwierzęce, a po drugie zwiększa bezpieczeństwo uprawiających sport, ponieważ warstwy piasku ulegają w ten sposób rozluźnieniu. Ponadto proces głębokiego oczyszczania pozwala na napowietrzenie piasku, ponownie stabilizuje się kwasowość, zanieczyszczenie jest znacznie zredukowane, a nieprzyjemny stary zapach usunięty. Na życzenie klientów firma Sandmaster wystawia certyfikat potwierdzający oczyszczaną głębokość z zastosowaniem opatentowanego systemu pomiaru głębokości „Sandmaster-Control”, który pozwala na zarejestrowanie i udokumentowanie oczyszczanej głębokości piasku.

W celu skutecznego oczyszczenia powierzchni wystarcza zwykle dostęp do czyszczonej powierzchni od min. 1,80 m szerokości i 2,40 m wysokości dla dużych maszyn i od 1 m szerokości – dla małych, co pozwala także pokonać przeszkody, np. schody do wys. 50 cm, czy to na zwykłej drodze, czy z użyciem rampy.

Nie tylko oczyszczanie

Kompletną ofertę dla klienta tworzą różnorodne usługi dodatkowe: naprawa porysowanych czy uszkodzonych powierzchni z odnowieniem linii lub uzupełnieniem brakującego materiału, a także profesjonalna analiza i opracowanie planu konserwacji przez kompetentny i fachowy personel firmy Sandmaster, która pozwoli na zagwarantowanie dobrego samopoczucia wszystkich uprawiających sport i długą żywotność obiektów sportowych.

Kontakt:

Chemoform Polska Sp. z o.o.
ul. J. Gacka 1
41-218 Sosnowiec
tel.: kom.: 784 062 290
e-mail: info@sandmaster.pl

www.sandmaster.de

 

TEKST I FOTO – Firma Sandmaster