Górnik Zabrze – Olympique Lyon

Czy gdyby taki mecz odbył się dziś, to Górnik Zabrze pokonałby Francuzów, jak w 1957 roku, aż 5:0? Z pewnością byłoby to wspaniałe widowisko dla wszystkich kibiców, ale… Niestety nic nie wiadomo o planach takiego spotkania, wiadomo natomiast, że zespoły ze Śląska i Lyonu łączy obecnie coś innego.

Zarówno w Zabrzu, jak i w Lyonie trwają właśnie prace budowlane na nowych stadionach tych drużyn. W tej rywalizacji prowadzi obecnie Górnik Zabrze, bo prace na tym obiekcie nabrały w ostatnim czasie niezwykłego tempa. Oba zespoły wybrały tego samego „zawodnika” – krzesło stadionowe Abacus, zaprojektowane przez Rebeccę Stewart w światowej sławy biurze ARUP. Interesujące jest również to, że oba kluby wybrały te same kolory krzesełek. Na obu stadionach dominują czerwony oraz niebieski.

zabrze214

Dzięki szybkim „napastnikom” krzesła na stadionie Górnika Zabrze są montowane w niespotykanym tempie. Wyzwania podjęła się Grupa Nowy Styl w konsorcjum z firmą S-Print 2. W 2,5 miesiąca od podpisania umowy trybuna południowa obiektu będzie już w pełni wyposażona nie tylko w siedziska, ale również barierki. To trudne zadanie, nawet dla najlepszych graczy.

Nasza marka podejmowała się wielu trudnych wyzwań, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie – potwierdza „kapitan” drużyny Grupy Nowy Styl, Joanna Machaj, Dyrektor Sprzedaży Krajowej marki Forum
Seating. Wyposażyliśmy wszystkie polskie stadiony na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, a także kilka stadiów w Afryce, gdzie również dostarczaliśmy barierki. Na IKWA IBOM w Nigerii dostarczyliśmy poza siedziskami 1400 sztuk, czyli jakieś 20 km barierek w ocynku ogniowym ze stali nierdzewnej. Można powiedzieć, że mamy spore doświadczenie w rozgrywkach na poziomie co najmniej Ligi Mistrzów – dodaje.

Model Abacus wybrany przez spółkę Stadion w Zabrzu już wcześniej spodobał się we Francji. Obecnie prace na Grand Stade w Lyonie trwają pełną parą. Fani klubu Olympique Lyon nie mogą doczekać się rozgrywek na nowym imponującym obiekcie, gdzie będzie miejsce dla ponad 40 tysięcy kibiców. Zasiądą oni właśnie na krzesłach wyprodukowanych w Polsce w zakładach Grupy Nowy Styl. Ciekawym elementem wyposażenia trybun są siedziska Abacus w wersji VIP – w tapicerowanych pokrowcach z haftowanym logo klubu.

zabrze114

Stadion w Lyonie to pierwsza tak prestiżowa i wielkoskalowa realizacja marki Forum Seating we Francji. Nie będzie to natomiast pierwszy sukces krzesła Abacus. W ubiegłym roku w 25 tysięcy tych siedzisk został wyposażony stadion klubu Ferencvárosi TC, Groupama Arena. Obiekt ten został doceniony nie tylko przez kibiców, ale również przez ekspertów. Zdobył między innymi prestiżową nagrodę Stadium Business Awards w kategorii New Venue of the Year za rok 2014. Nowy stadion Górnika Zabrze z krzesłami Abacus też z pewnością odniesie sukces, a śląska drużyna będzie rozgrywać na obiekcie same zwycięskie mecze.

Kontakt:
Forum Seating
ul. Radzikowskiego 47b
31-315 Kraków
tel.: 12 63 98 620
www.ForumSeating.pl

 

forumseet nowystyl

 

 

 

 

TEKST – Katarzyna Pluta
FOTO – Archiwum Grupy Nowy Styl