Reklama

Hala w Lubinie

Powód do dumy

W Lubinie powstanie hala widowiskowo-sportowa na ponad trzy tysiące widzów. Hala została zlokalizowana przy ulicy Odrodzenia w centrum miasta i ma być gotowa na przełomie 2013 i 2014 roku. Hala stanowi jeden budynek kubaturowy z kondygnacją podziemną i trzema nadziemnymi. Na widowni zaprojektowano 3727 miejsc. W ramach projektowanej inwestycji zaplanowano 110 miejsc parkingowych w podziemiu budynku oraz 244 miejsca postojowe dla samochodów osobowych na parkingach naziemnych. Na terenie przylegającym do hali mogą również parkować autokary, dla których plac manewrowy został usytuowany od strony południowej. Dodatkowo w bezpośrednim sąsiedztwie do dyspozycji użytkowników obiektu pozostaje około 150 miejsc postojowych. Na terenie zaprojektowano ogółem 15 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.

Przeznaczenie i program użytkowy budynku

Podpiwniczenie
Zlokalizowano w nim parking podziemny na 110 miejsc postojowych, magazyn służący również pozostałym obiektom Regionalnego Centrum Sportowego, rozdzielnie elektryczne, transformatory, kotłownię gazową, archiwum zakładowe oraz pomieszczenia socjalne dla pracowników obsługi (przebieralnie, umywalnie).

Parter
Na parterze znajduje się arena sportowa o wymiarach 45 × 24 m z pełnowymiarowym boiskiem do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, tenisa ziemnego. Na poziomie areny zaprojektowano trybuny składane (teleskopowe) na 1580 miejsc, które po złożeniu umożliwią wykorzystanie areny sportowej jako hali widowiskowej do organizacji imprez – koncertów, wystaw, zabaw. W celu organizacji imprez zaprojektowano składaną scenę wraz z zapleczem…

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 7/2012


TEKST I FOTO: REGIONALNE CENTRUM SPORTOWE W LUBINIE