Reklama

Stadion w Puławach

Inwestycja na lata

Zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 przyniosą Polsce i całej infrastrukturze sportowej wymierne korzyści. Spuścizna po Euro będzie nieoceniona.

I chodzi tu nie tylko o największe metropolie, lecz także o mniejsze miasta, w których powstały wspaniałe obiekty sportowe, czyniąc sportowy krajobraz Polski nowoczesnym i porównywalnym z Europą. Jesienią 2011 roku został oddany do użytku Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach.

Najwyższe standardy
Konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Tamex Obiekty Sportowe SA przejęło plac budowy w lipcu 2009 roku. Aktualnie KS Wisła Puławy może pomieścić 4418 kibiców. Nowoczesny, odpowiadający najwyższym standardom projekt, pozwala w komfortowych warunkach śledzić sportowe zmagania zawodników. Kryte trybuny z rzędami niebieskich siedzisk dodają bryle lekkości i atrakcyjnego designu. Budowa bieżni i naturalnego boiska piłkarskiego pozostała w zakresie wykonawczym firmy Tamex, która specjalizuje się w generalnym wykonawstwie obiektów sportowych, a na swoim koncie ma kilkaset oddanych do użytku inwestycji, wśród nich certyfikowane stadiony lekkoatletyczne w Bydgoszczy, Spale, Zakopanem i Sulejówku.

Tak się powinno budować
W Puławach wykonano ośmiotorową, pełnowymiarową bieżnię o długości 400 m. Nowoczesna bieżnia została ułożona na podbudowie asfaltowej, do jej wykonania zastosowano najnowocześniejszy (i jak dotąd najlepszy na świecie) system pełnego poliuretanu FullPur firmy Conica BASF o nazwie Conipur M. Zawodnicy mają do dyspozycji rzutnie, koło do pchnięć, rozbiegi do skoku w dal, wzwyż, trójskoku, rzutu oszczepem oraz skoku o tyczce. Jest także pełne zaplecze sprzętowe, rów z wodą oraz niezbędne wyposażenie do prowadzenia wysokich rangą imprez lekkoatletycznych i piłkarskich. Na boisku naturalnym została ułożona murawa, wyprodukowana na plantacji Trawnik Producent. Boisko spełnia najwyższe standardy wyznaczane przez PZPN i UEFA. Stadion wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ jest jednym z piękniejszych obiektów sportowych w Polsce, a na pewno (zdaniem lokalnych władz) jedyny w swoim rodzaju na Lubelszczyźnie. Stadion stanowi niewątpliwy wzór tego, jak powinno się budować stadiony.

Rozwój regionalnego sportu
Pomimo że stadion w Puławach nie został zakwalifikowany jako centrum pobytowe dla zawodników Euro 2012, obiekt jest wspaniałym wsparciem dla rozwoju regionalnego sportu. Aktualnie na tym obiekcie są rozgrywane mecze II-ligowego klubu Wisła Puławy.

Konsorcjum:
Mostostal Warszawa
Tamex Obiekty Sportowe SA

Inwestor:
Zarząd Inwestycji Miejskich w Puławach

Użytkownik:
MOSiR Puławy

 


TEKST I FOTO: FIRMA TAMEX