Lodowisko w Tczewie. Przykład obiektu multifunkcjonalnego

alle-02203Od stycznia 2019 r. mieszkańcy Tczewa mogą korzystać z wielofunkcyjnego obiektu sportowego wybudowanego przez firmę Alles Cool za kwotę 3,5 mln zł, w ramach którego zimą pod halą powstaje lodowisko rekreacyjne o powierzchni 20 × 40 m. Lodowisko zostało wybudowane na terenie Centrum Sportu i Rekreacji i sąsiaduje z innymi obiektami kompleksu. Jest przykładem obiektu wielofunkcyjnego, z którego mieszkańcy miasta mogą korzystać przez cały rok. Zimą – po to, żeby jeździć na łyżwach, grać w hokeja lub curling. Latem – do jazdy na rolkach lub gry w badmintona.

Obiekt całoroczny

Planowana od kliku lat inwestycja nabrała tempa w 2018 r., kiedy Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, po zakończeniu procedury przetargowej w formule „zaprojektuj i wybuduj”, wyłoniło generalnego wykonawcę do realizacji krytego lodowiska z zapleczem w Tczewie. Budowa, od momentu powstania projektu do otwarcia obiektu, zajęła firmie Alles Cool 6 miesięcy. Wybudowany obiekt składa się z hali łukowej o wymiarach 34 × 42 m i wysokości 10 m, wewnątrz której znajdują się m.in.:

  • płyta lodowiska,
  • trybuny na 40 osób,
  • wypożyczalnia sprzętu sportowego,
  • szatnie,
  • rolba, garaż na rolbę.

Dużą zaletą hali są otwierane ściany boczne, dzięki czemu osoby korzystające z niej latem uzyskują dostęp do otaczającej infrastruktury. Po zakończonym sezonie zimowym, płytę lodowiska się demontuje, a powierzchnię hali pokrywa matą dostosowaną do jazdy na rolkach, gry w badmintona, gry w koszykówkę oraz innych zajęć sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.

Lodowisko

W skład kompletnego lodowiska w Tczewie wchodzą: tafla lodowiska, bandy, maszyna do pielęgnacji lodu, tj. rolba firmy n-ICE, przeznaczona do szlifowania krawędzi przy bandach, frezarka Edger firmy n-ICE, zintegrowane oświetlenie, system nagłośnieniowy obiektu, suszarki i ostrzałki do łyżew, chodziki do nauki jazdy, chodniki gumowe i kontenerowy garaż dla rolby.

Firma Alles Cool zastosowała w Tczewie agregat chłodniczy o wydajności 185 kW. Odpowiednio dopasowana moc urządzenia pozwala na utrzymanie tafli lodowiska w temperaturach zewnętrznych od –10 do +10°C, co pozwala na sprawną pracę lodowiska w sezonie od października do marca. Agregat ten posiada dwa niezależne obiegi chłodnicze i cztery stopnie regulacji wydajności. Ma to wpływ na cichą i sprawną pracę urządzenia, a w razie awarii zawsze jest pozostawione 50% zapasu mocy urządzenia. W przypadku wystąpienia awarii lodowisko może nadal sprawnie działać. Dodatkową zaletą jest kompaktowa konstrukcja urządzenia mieszcząca wszystkie podzespoły w jednym gabarycie. Umożliwia to łatwy dostęp serwisowania agregatu.

Lodowisko jest dobrze przystosowane do rekreacyjnej gry w hokeja i curling. Żeby spełnić oczekiwania miłośników tych dyscyplin i zaszczepić zainteresowanie wśród młodzieży, postanowiono zadbać o wyposażenie pod kątem tych gier. Wyposażenie dla hokeja to m.in. bandy o wysokości 1,2 m z nadbudową z pleksi i siatkami ochronnymi, umożliwiające rozgrywanie rekreacyjnych meczów hokejowych, umieszczone w tafli linie do gry, bramki. Dodatkowo wewnątrz znajduje się elektroniczna tablica wyników sportowych, dzięki której widzowie są na bieżąco informowani o przebiegu gry i wyniku meczu. Miłośnicy gry w curling mają do dyspozycji zestaw kamieni, kijów, szczotek i nakładek na buty.

Elektroniczny System Obsługi Klienta

alle-02202Do sprawnej i szybkiej obsługi obiektu został zastosowany Elektroniczny System Obsługi Klienta tzw. ESOK. System ten jest coraz częściej stosowany w obiektach sportowych i rekreacyjnych. Osoba korzystająca z obiektu otrzymuje identyfikator w postaci opaski, a system liczy czas spędzony na płycie lodowiska – od momentu wejścia, aż do wyjścia. Dzięki systemowi ESOK klient otrzymuje szybką i niezawodną obsługę przy kasie, natomiast właściciel obiektu ma dostęp do zaawansowanych statystyk dotyczących m.in. ilości osób przebywających na płycie lub obciążenia obiektu w wybranym okresie. Tego typu analizy pozwalają na obniżenie kosztów utrzymania hali. System informatyczny charakteryzuje się intuicyjną obsługą i możliwością pracy w sieci dla wielu użytkowników.

Opłacalna inwestycja

Lodowisko w Tczewie jako obiekt multifunkcjonalny spełniło oczekiwania mieszkańców. Jest udaną inwestycją, która generuje zyski i cieszy się dużym powodzeniem. Od dnia otwarcia obiektu mieszkańcy Tczewa tłumnie odwiedzają nową halę i chętnie korzystają ze wszystkich oferowanych tu atrakcji sportowych i rekreacyjnych. Według statystyk przez pierwszy miesiąc z lodowiska skorzystało 18 tys. osób.

W firmie Alles Cool od ponad 16 lat zajmujemy się sprzedażą i dzierżawą sztucznych lodowisk mrożonych. Oferujemy kompleksowe rozwiązania – począwszy od procesu produkcji, na budowie lodowisk o dowolnych wymiarach, w tym także obiektów krytych halą namiotową, skończywszy. Nasz zespół projektantów jest w stanie dopasować rozwiązania do każdej lokalizacji i ukształtowania terenu.

Obiekty oferowane przez Alles Cool zapewniają inwestorom niskie nakłady finansowe i niskie koszty utrzymania. Można w nich stosować jeden prosty system utrzymania tafli lodowej. Nie ma konieczności rozwijania i zwijania lodowiska co sezon, dzięki czemu zostają obniżone koszty eksploatacji. Do obsługi hali wystarczy niewiele osób. Dzięki swojej wielofunkcyjności, obiekty całoroczne mogą generować znaczne przychody. Obiekt spełniający zarówno rolę sportową, jak i kulturalno-społeczną może być ciekawą ofertą dla samorządów, a także dla prywatnych przedsiębiorców, ze względu na niewielkie koszty i dużą dochodowość. Alles Cool stosuje technologie sprzyjające ochronie środowiska poprzez izolację termiczną oraz oświetlenie obiektu typu LED, co ma bardzo duży wpływ na oszczędność energii.

Fachowa obsługa

Wybierając firmę Alles Cool, otrzymacie Państwo pełną i fachową obsługę inwestycji: od fazy projektowej, po realizację i późniejszy serwis z gwarantowanym czasem reakcji w razie wystąpienia awarii. Nasze rozwiązania są owocem wieloletnich doświadczeń, a także ciągłych inwestycji w profil przedsiębiorstwa, jakim jest branża lodowisk i maszyn do pielęgnacji lodu. Współpracując z nami, możecie Państwo liczyć na pomoc przy tworzeniu strategii marketingowej i programów sprzedażowych. Oferujemy gotowy produkt, który (przy właściwym zarządzaniu) należy do najszybciej zwracającej się inwestycji spośród obiektów sportowo- -rekreacyjnych.

alle-02201

Firma Alles Cool działa na rynku już od 2003 r. Wykonuje najwyższej jakości lodowiska w oparciu o własną produkcję, jak również komponenty renomowanych firm. W ramach swoich usług wykonuje zarówno lodowiska stałe, jak i demontowane. Natomiast sztuczne naśnieżanie stoków pozwala wcześniej rozpocząć i później zakończyć sezon narciarski.

W 2004 r. właściciel firmy Jacek Stempin zdecydował się na budowę oraz eksploatację pierwszego sztucznego lodowiska na terenie Kępna. Sukces tej inwestycji spowodował, że budowa lodowisk oraz produkcja i sprzedaż maszyn do pielęgnacji lodu stały się kolejną, energicznie rozwijającą się gałęzią firmy. Do dziś na terenie całego kraju firma dostarczyła ponad 60 kompletnych lodowisk mobilnych i całorocznych. Firma Alles Cool zapewnia pełną i fachową obsługę inwestycji od fazy projektowej aż po realizację i serwis. Proponowane rozwiązania projektowe są rezultatem wieloletnich doświadczeń. Działania firmy nie ograniczają się do sprzedaży lodowiska, klienci mogą liczyć także na pomoc przy tworzeniu strategii marketingowej i programów sprzedażowych. Otrzymują gotowy produkt, który przy właściwym zarządzaniu należy do najszybciej zwracających się inwestycji spośród obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Firma zapewnia również stałą konserwację z umową serwisową i gwarantowanym czasem reakcji w razie wystąpienia awarii. Serwis jest wyspecjalizowany w naprawach, obsłudze i montażu urządzeń chłodniczych, co pozwala na szybkie zlokalizowanie usterki i jej usunięcie w ciągu 24 h od czasu jej zgłoszenia.

Więcej informacji na stronie: www.profesjonalnelodowiska.pl oraz pod numerem telefonu: +48 603 789 781

 

TEKST I FOTO – Firma Alles Cool