Reklama

NOVOFLOOR – nawierzchnie lekkoatletyczne

Sport we współczesnym świecie jest ważną wartością cywilizacyjną, społeczną i kulturową. Dzięki swojej specyfice stanowi istotny czynnik w rozwijaniu nawyków i zachowań prozdrowotnych, a także jest po prostu wartościową formą spędzania wolnego czasu.

 

Infrastruktura dla Królowej Sportu

Dynamiczny rozwój infrastruktury sportowej w Polsce stał się faktem. Przy znaczącym wsparciu ze strony instytucji rządowych i lokalnych samorządów udało się wybudować liczną sieć wielofunkcyjnych boisk sportowych oraz bezpiecznych i funkcjonalnych placów zabaw.

Począwszy od 2013 r. do wyżej wymienionych obiektów dołączyły te o przeznaczeniu stricte lekkoatletycznym. Staraniem marszałka województwa dolnośląskiego powołano do życia program o nazwie „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. Program został objęty patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wsparcia udzielili również znani sportowcy i medaliści olimpijscy. Według założeń powstać miało kilkanaście dotowanych obiektów lekkoatletycznych na terenie województwa dolnośląskiego.

Program okazał się strzałem w dziesiątkę. Na stronie internetowej marszałka województwa można zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi wniosków na rok 2014. Docelowo, do końca 2015 r. powstanie ok. 40 nowoczesnych i bezpiecznych obiektów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży, na które przeznaczono ponad 15 mln zł w ciągu kolejnych lat. O sukcesie idei i programu niech świadczy nagroda dla marszałka województwa dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca za wyjątkowe zaangażowanie i efektywne działania na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, przyznane podczas Gali Sportowa Polska 2013.

Sprostać wymaganiom programu
Firma NOVOL, polski producent wysokiej jakości systemów nawierzchni sportowych i rekreacyjnych, od lat aktywnie uczestniczy w propagowaniu nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań dedykowanych zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. NOVOL, jako ambasador programu Budujemy Sportową Polskę i członek Klubu Sportowa Polska, wspiera działania zmierzające do budowy i poprawy infrastruktury sportowej w Polsce. Udział w seminariach, szkoleniach i indywidualnych spotkaniach jest znakomitą okazją do promocji nowoczesnych, bezpiecznych i – co równie ważne – przystępnych cenowo rozwiązań.

Wymagania programu na Dolnym Śląsku w zakresie syntetycznych nawierzchni lekkoatletycznych skupiły się wokół technologii zwanej potocznie w branży „natryskiem”. Jest to rozwiązanie popularne nie tylko w Polsce, które z całą pewnością stanowi pożądany na rynku budownictwa sportowego kompromis pomiędzy ceną a jakością.

W ofercie firmy NOVOL (linia produktowa NOVOFLOOR) dedykowanej obiektom lekkoatletycznym znajdziemy system spełniający wymagania postawione przez pomysłodawców programu. System NOVOFLOOR NT to ciekawa propozycja nawierzchni, która spełnia wymagania normy PN-EN 14877:2008 oraz posiada certyfikat międzynarodowej federacji IAAF (International Association of Athletics Federations). Warto nadmienić, że system NOVOFLOOR NT znalazł zastosowanie przy budowie 3 obiektów lekkoatletycznych, które powstały w 2013 r. w ramach programu na terenie województwa dolnośląskiego. Bieżnie znajdziemy w Chojnowie, Bystrzycy Kłodzkiej oraz Złotoryi. Obiekt w Bystrzycy Kłodzkiej jako jedyny w realizowanym programie „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” posiada 4-torową bieżnią o obwodzie 400 metrów.

Nawierzchnia lekkoatletyczna najwyższej jakości
Wymagania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oparte na wytycznych Międzynarodowej Federacji (IAAF) grupują obiekty według określonych klas. Te z kolei, w zależności od rangi obiektu, powinny mieć odpowiedni rodzaj nawierzchni syntetycznej.

Wśród systemów NOVOFLOOR dedykowanych obiektom lekkoatletycznym znajdziemy system NOVOFLOOR FULL PUR. To najnowsza propozycja firmy NOVOL opracowana przy współpracy z niemieckim producentem granulatów, koncernem MELOS (Unirubber). Najwyższej jakości, wyselekcjonowane surowce pochodzące od wiodących, europejskich producentów, znakomicie wyposażone firmowe laboratorium badawczo-rozwojowemu oraz specjalistyczna wiedza miały decydujący wpływ na powstanie systemu. Nawierzchnia NOVOFLOOR FULL PUR spełnia rygorystyczne wymagania Federacji IAAF (IAAF Product Certificate ) oraz normy PN-EN 14877:2008 i pomyślnie przeszła szereg badań potwierdzających bezpieczeństwo ekologiczne. NOVOFLOOR FULL PUR to propozycja dla najbardziej wymagających, zarówno sportowców, jak i inwestorów.

Podsumowanie
Zaawansowane technologie, nowoczesne zaplecze badawczo-rozwojowe, szeroko rozwinięte wsparcie technologiczne w terenie oraz liczne grono autoryzowanych firm wykonawczych pozwalają na stworzenie, a następnie aplikację bezpiecznych, najwyższej jakości systemów nawierzchni sportowych. Rozwiązania technologiczne proponowane przez firmę NOVOL spełniają wymagania europejskich standardów i norm (PN-EN 14877, PN-EN 14904, PN-EN 1177:2009, PN-EN 13813, PN-EN15330) oraz posiadają certyfikaty niezależnych laboratoriów i stowarzyszeń (m.in. ITB, TÜV Rheinland, IAAF, ITF).

Kontakt:
Novol Sp. z o.o.
ul. Żabikowska 7/9
62‑052 Komorniki
tel.: 61 810 98 50
faks: 61 810 98 09
www.novol.pl

 

TEKST I FOTO: Firma Novol