Nowe lodowisko w Bytomiu już w 2021 roku

Nowoczesne, funkcjonalne, ekonomiczne, ale przede wszystkim dające poczucie komfortu zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Takie będzie nowe lodowisko, które powstanie w Bytomiu przy ul. Pułaskiego

 

Prace związane z budową nowego lodowiska w Bytomiu idą pełną parą. W czerwcu 2019 roku została podpisana umowa na realizację inwestycji, a niespełna miesiąc później rozpoczęto rozbiórkę starej hali. Dzisiaj po popularnej „Stodole” (jak określano bytomskie lodowisko) nie ma już śladu, a wykonawca – konsorcjum  rm Meritum Grupa Budowlana i PPiU „Concret” – po uzyskaniu pozwolenia na budowę 19 września, przystąpił do prac budowlanych. Zostały już wykonane fundamenty nowego lodowiska, wszystkie 24  lary, na których opierać się będzie główna konstrukcja dachu, a także rozpoczął się montaż dźwigarów z drewna klejonego, które będą wspierać dach nowej hali lodowiska.

Tempo prac przy ul. Pułaskiego jest imponujące i jeśli dynamika prac na placu budowy się utrzyma, to w 2021 roku miłośnicy łyżwiarstwa i nasze drużyny hokejowe będą mogły realizować swoje pasje i trenować w nowoczesnym obiekcie – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 23

 

TEKST I FOTO – Urząd Miasta Bytomia